Grubosz

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
mateusz16
Posty: 16
Rejestracja: 27 cze 2007, 14:57
16
Lokalizacja: KrakĂłw

Grubosz

Post autor: mateusz16 »

Co myślicie o tym drzewku ?
Które zdjęcie wybralibyście jako front ?
Załączniki
DSC00005.jpg
DSC00005.jpg (31.74 KiB) Przejrzano 6382 razy
DSC00007.jpg
DSC00007.jpg (25.7 KiB) Przejrzano 6384 razy
DSC00009.jpg
DSC00009.jpg (31.33 KiB) Przejrzano 6381 razy
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

narazie nie ma co wybierac frontu . narazie skup sie na tym by roslionka nabrala masy
mateusz16
Posty: 16
Rejestracja: 27 cze 2007, 14:57
16
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: mateusz16 »

Zgadzam sie z tobą ,mogla by trochę zgrubnąć ale według mnie wygląda fajnie muszę tylko zastosować naciągi żeby roślina rosła na boki a nie do góry.
Pozdrawiam Mateusz
Awatar użytkownika
wog
Posty: 239
Rejestracja: 14 wrz 2005, 18:58
18
Lokalizacja: Dln Sl

Post autor: wog »

grubosz ma juz ten"urok" ze nie zrobisz z niego parasola, rosnie dosc wasko
mateusz16
Posty: 16
Rejestracja: 27 cze 2007, 14:57
16
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: mateusz16 »

Grubosze niestety tak maja ze rosną do góry ale postaram sie żeby choć trochę sie rozrósł na boki.
Pozdrawiam Mateusz
Awatar użytkownika
kutny leszek
Posty: 65
Rejestracja: 14 paź 2005, 20:03
18
Imie i nazwisko: Leszek
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Post autor: kutny leszek »

A może posadź razem 3 sztuki ?
Załączniki
Grubosz.JPG
Grubosz.JPG (48.51 KiB) Przejrzano 6198 razy
mateusz16
Posty: 16
Rejestracja: 27 cze 2007, 14:57
16
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: mateusz16 »

No wyglądało by to nieźle może spróbuję tylko te które posiadam są jeszcze za małe muszą trochę podrosnąć żeby dorównać temu.
Pozdrawiam Mateusz
Roleska
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2008, 02:28
15
Imie i nazwisko: Alina M.
Województwo: mazowieckie

Post autor: Roleska »

Witam,
to ja moze nie będę zaczynać kolejnego temnatu o gruboszach, tylko podepnę się tutaj :-)
Mam grubcia o podobnej formie niz ten z poierwszego postu, tyle z e straszy. [img=http://images30.fotosik.pl/281/73f45e156d439e98m.jpg]


Poradźcie mi jak zrobić z niego zrobić coś takiego[img=http://images28.fotosik.pl/206/3f21d6dae9e10e88m.jpg]
(zdjęcie podpatrzone na innym forum o roślinkach. Mam podać nazwę tego forum czy to się uzna za promowanie??)

Mozliwe wogóle?
Myślę, ze trzeba pouszczykiwać wierzchołki, "oczyścić" pień z wypustków i pilnować, by wysokość pozostała ta sama. Dobrze myślę??

Jeszcze małe pytanko.. jak zrobić, by listki rosły tak gęsto obok siebie? I jak je zminiaturyzować? Są chyba jakieś sposoby :roll:

Bardzo proszę o prady.
Roleska
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2008, 02:28
15
Imie i nazwisko: Alina M.
Województwo: mazowieckie

Post autor: Roleska »

Źle mi się zdjęcia wstawiły, próbuję jeszcze raz

To mój:
Obrazek

A to efekt porządany :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
seedkris
Posty: 169
Rejestracja: 14 lut 2007, 23:37
17
Imie i nazwisko: Krzysztof S
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: seedkris »

Witam. Sadzonka bardzo ładna. Wiosną proponuję przesadzić do bardziej płaskiego pojemnika z grubą warstwą drenażu. Wzrost swobodny bez przycinania przez kilka lat (liście będą spore). Jak będzie miał odpowiedni pieniek, to wysokość można zredukować. Mniejsze liście będą wyrastać po przesadzeniu do docelowej donicy w ubogim podłożu. Latem pełne słońce sprzyja wzrostowi i zagęszczaniu rośliny. Zimą chłodne i widne miejsce i sporadyczne podlewanie.
pozdrawiam Krzysztof
Roleska
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2008, 02:28
15
Imie i nazwisko: Alina M.
Województwo: mazowieckie

Post autor: Roleska »

Mój grubosz ma prawie 50 cm długości licząc od gleby i 9 cm obwodu pnia. Więc nie taki mały juz. Ma około 6 lat. Hmm ten pień nie za cienki jak na pół-metrowy krzak? Muszę coś zrobić (o ile się da) zeby ten pień pogrubić.
Zakręciłam się...

Mam mu pozwolić dalej swobodnie bez uszczykiwania rosnąć przez kilka lat? Moze juz teraz mozna skoro rośl;ina jest juz wysoka? Czy tu bardziej chodzi o szerokość pnia? A co z tymi bocznymi malutkim odrostami? Moze oczyścić pień z tych drobinek?
Jejciu jaka jestem zielona :ups:
To jest mój grubciu ze wszystkich mozliwych stron :) Celowo wsadziłam pisak, zeby było widać jak jest obrócony :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ