moja mała serisska

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
mum666
Posty: 84
Rejestracja: 23 mar 2007, 14:06
17
Imie i nazwisko: Adrian
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Kunowice
Kontakt:

moja mała serisska

Post autor: mum666 »

Witam ponownie, pare miesięcy temu, ze 2-3 "uratowałem malutką serisske, nie miała prawie wclae liści, była sucha jak pieprz a doniczka była wielkości naparstka, wszedłem do sklepu mając w kieszeni 25 euro które uzbierałem na pięknego ficusa, ale zobaczyłem tą serisske i uznałem, że spróbuje ją ożywić a ładne drzewko kiedyś sie jeszcze trafi, kupiłem mieszanke glebową, niestety nie znalazłem doniczki ale miałem jedną starą w domu...
Wbrew wszelkim zasadom przesadziłem ją odrazu i wsadziłem do miski z wodą na jakiś czas (chyba z godzine tam siedziała), po paru dniach o dziwo odżyła 8)

Teraz na nowym miejscu wyglada troche gorzej, zaczęła zrzucać liście i martwie sie troche o nią, ale dziś sprawiła mi wielką niespodzianke i zaczęłą kwitnąć (jeszcze żadne moje drzewko nigdy nie kwitło :P) i musze sie tym z wami podzielić :P

ps. doniczka oczywiście przejściowa, dostała ją po mojej pierwszej karmonie w spadku, troche jest zarośnięta ale mniej więcej widac, że będzie to miotełka ;)
Załączniki
DSC05725.JPG
DSC05725.JPG (24.05 KiB) Przejrzano 2145 razy
DSC05724.JPG
DSC05724.JPG (19.62 KiB) Przejrzano 2145 razy
DSC05723.JPG
DSC05723.JPG (44 KiB) Przejrzano 2145 razy
Pozdrawiam, Adrian.
mum666
Posty: 84
Rejestracja: 23 mar 2007, 14:06
17
Imie i nazwisko: Adrian
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Kunowice
Kontakt:

Post autor: mum666 »

Tak wygląda po zimie, zapuszczona ale zdrowa i szczęśliwa :) zaczynam powili mysleć nad jakims formowaniem...

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Adrian.
ODPOWIEDZ