Oliwka

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Awatar użytkownika
MA$A
Posty: 43
Rejestracja: 24 mar 2007, 20:14
17
Lokalizacja: New York
Kontakt:

Oliwka

Post autor: MA$A »

Witam czytajac to forum przypomnialem sobie ze mam oliwke kupiona w lecie w obi. Pamietam ze byly tanie wiec kupilem. I teraz widzac zdjecia bonsai z oliwek zapragnolem uformowac takze swoja. Wkleje zdjecie swojego drzewka i inspiracje. Moze cos doradzicie? Nie jestem pewien czy cos z tego wyjdzie bo jak widac na zdjeciach zywe listki wyrastaja na koncowkach pustych galazek a uciac tego niebardzo sie da bo zostanie suchy badyl..
Załączniki
Oliwka.jpg
Oliwka.jpg (49.95 KiB) Przejrzano 3390 razy
Przod.jpg
Przod.jpg (78.65 KiB) Przejrzano 3521 razy
Tyl21.jpg
Tyl21.jpg (78.65 KiB) Przejrzano 3384 razy
Tyl
Tyl
tyl 2.jpg (77.09 KiB) Przejrzano 3521 razy
takie cos chce osiagnac
takie cos chce osiagnac
olivo2.jpg (34.68 KiB) Przejrzano 3623 razy
Awatar użytkownika
MA$A
Posty: 43
Rejestracja: 24 mar 2007, 20:14
17
Lokalizacja: New York
Kontakt:

Post autor: MA$A »

Ma moze ktos pomysl na ziemie do Oliwki? W ksiazce napisane tylko ze :w zasobne, ale niezbyt lekkie podloze(moze byc z dodatkiem gliny). Czyli jakie?? Zwykla ziemia do kwiatkow z dodatkiem gliny? Do tej pory rosla w jakiejs marketowej mieszance. Jakies rady?
You don't even think to call me Godfather...
I belive in America, America made my fortune.
reizer
Posty: 33
Rejestracja: 19 wrz 2006, 19:39
17
Lokalizacja: Albigowa

Post autor: reizer »

ja stosuje ziemie uniwersalna z odrobina wapna gaszonego(oliwka lubi ziemie zasadowa) i dobrze rosnie
Karol
Vegetan
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2005, 20:20
18
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Vegetan »

Stary, niezbyt się starasz. Ja kupowałem moją oliwkę w Ikei i była jedną z najbiedniejszych stojących tam oliwek, prawie bez listków. Zaopiekowałem się nią i po ponad roku mam 4 szczepki duże, chyba z 10 małych i oliwka po przycięciu dość radykalnym ładnie się zieleni. Tak więc nie bój się jej ostro przyciać, zostaw tylko jakąś gałązkę z listkami i stosuj regularnie nawóz. Szybko zobaczysz efekty (ja obciąłem wszystkie poza dwoma gałązkami z 5 tygodni temu, teraz ma już chyba z 8 i wciąż wypuszcza nowe, nawet z pędów, z których wcześniej nic nie rosło i wydawały się sucha). Tak więc, do roboty :D
Kajetan mam na imiĂŞ,
staropolsko zaiste,
chociaÂż urodziÂłem siĂŞ w zimie,
lubie dni pogodne, lecz i mgliste :P
Awatar użytkownika
MA$A
Posty: 43
Rejestracja: 24 mar 2007, 20:14
17
Lokalizacja: New York
Kontakt:

Post autor: MA$A »

Juz sie nia zajolem jakis czas temu, uformowalem galezie i juz wyglada lepiej niz na zdjeciach. Teraz czekam az troche jeszcze podrosnie i bede ciol dalej. Jakos po wakacjach jak wroce zrobie nowe zdjecia i wrzuce.
You don't even think to call me Godfather...
I belive in America, America made my fortune.
ODPOWIEDZ