Ligustr wiednace galezie

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Awatar użytkownika
dawid_ulikowski
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2007, 09:27
17
Lokalizacja: Giżycko

Ligustr wiednace galezie

Post autor: dawid_ulikowski »

Moj problem polega na tym ze wiedna mi mlode dluzsze galezie. Ligustra mam od jakich 2 miechow i nic takiego mi sie nie przytrafilo. Na forum czytalem ze ma byc oslonięty przed slońcem, stoi w lekko zacienionym miejscu w pokoju poludniowym, mysle aby go przestawić do pokoju polnocnego w ktorym lekko swieci slonce... czy to dobry pomysl??

P.S podejzewam ze te zwiedle lekko galezie sa przez zbyt duze slonce. Ligustra podlewam i zraszam!!!
Dawid
Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 97
Rejestracja: 21 mar 2007, 17:16
17
Lokalizacja: JastrzĂŞbie ZdrĂłj

Post autor: Kojot »

mozliwe że zbyt du.zo podlewasz albo ma za mało światła ale nie jestem pewien.... porponuje opcje szukaj chasło ligustr
Awatar użytkownika
ar2r
Posty: 318
Rejestracja: 19 lip 2004, 21:00
19
Imie i nazwisko: Artur J.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ar2r »

Jeżeli wieczorem gałązki wracają do normy, to przyczyną więdnięcia jest słońce. Cieniuj roślinę lub odstaw ją dalej od okna. Jeżeli gałązki pozostają zwiędnięte cały czas, to możliwe że za dużo nawozisz.
Artur
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Teraz nie ma jeszce aż tyle słońca, zeby miał szkodliwy wpływ na młode gałązki. Nie zmieniałabym okna, zwróciłabym jednak uwagę na prawidłowe podlewanie: czy nie za mało albo czy nie za dużo. A może to wina zimnych przeciagów przy wietrzeniu?
Anna Dorota
ODPOWIEDZ