pierwsze drzewko

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
jamal
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:59
17
Lokalizacja: katowice

pierwsze drzewko

Post autor: jamal »

witam jestem tu nowy i chciałbym usłyszeć parę komentarzy
otóż zakupiłem drzewko sagarethia w obi i nie mam pojęcia co z nim zrobić
drzewko wygląda tak
i moje pytanie wygląda tak:
- w jaki styl można tym drzewkiem iść
- co z nim zrobić
bardzo podoba mi się korzenie na kamieniu i czy w tym drzewku tez taki efekt można uzyskać ?
proszę o jakieś porady
Załączniki
ATT00012.jpg
ATT00012.jpg (37.32 KiB) Przejrzano 2915 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Zaczne moze od tego, ze regulamin sie Tobie klania.
Z wieku, ktory podales, wynika ze juz masz niejedna szkole za soba. Zwiazku z tym wiesz, ze ksiazki nienadaremnie wymyslono. Wierz mi, sztuka bonsai nie zawiera sie w kilku zdaniach. Kup ksiazke, przeczytaj ja, a w miedzy czasie dbaj o to aby drzewko przezylo ten okres.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
jamal
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:59
17
Lokalizacja: katowice

Post autor: jamal »

a jaka książkę najlepiej polecasz ?
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
mum666
Posty: 84
Rejestracja: 23 mar 2007, 14:06
17
Imie i nazwisko: Adrian
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Kunowice
Kontakt:

Post autor: mum666 »

jamal pisze: bardzo podoba mi się korzenie na kamieniu i czy w tym drzewku tez taki efekt można uzyskać ?
proszę o jakieś porady
"Bonsai na kamieniu
Sa dwa sposoby sadzenia pojedynczych okazów bonsai na kamieniach. W pierwszej korzenie oplataja kamien, ale siegaja podloza w pojemniku i glównie stamtad czerpia wode i skladniki pokarmowe, natomiast w drugiej drzewko jest rzeczywiscie posadzone na kamieniu. Samo uksztaltowanie drzewa zalezy od wizji autora. Na kamieniu moze byc posadzone jedny drzewko, grupa drzewek a nawet stworzony caly krajobraz w miniaturze z róznymi rodzajami roslin.
Forma z korzeniami oplatajacymi kamien
Forma ta wystepuje w naturze w okolicach, gdzie drzewa zasiedlaja pólki skalne i szczeliny. Korzenie oplataja skaly, aby wody i skladników pokarmowych w glebszych warstwach podloza. Po dotarciu do gleby korzenie grubieja, poniewaz sa glównymi elementami dostarczajacymi wody i pokarmu do czesci nadziemnej rosliny. Poniewaz korzenie pozostaja na wierzchu skaly, narazone na warunki zewnetrzne, twardnieja i przylegajac do skaly staja sie przedluzeniem pnia. Drzewa, które maja byc w ten sposób prowadzone powinny odznaczac sie z natury silnymi korzeniami. Polecane sa klony (Acer), szczególnie klon BĂźrgera, chinski wiaz (Ulmus), sosny (Pinus) i jalowce (Juniperus).
Forma posadzona na kamieniu
Forma ta rózni sie od poprzedniej, ze korzenie zwiazane sa z kamieniami i siegaja podloza. Forma przedsawia drzewa w stanie naturalnym rosnace na szczytach gór i urwisk. W tej formie plaski kawalek skaly lub lupka moze zastepowac pojemnik. Mozna tez wybrac wysoki kamien o zróznicowanej powierzchni i ustawic ga na tacy z np. piaskiem. Podobnie jak w przypadku form z korzeniami oplatajacymi kamien, trzeba zwrócic uwage, czy drzewko posadzone na kamieniu wyglada naturalnie. Rozlozyste buki (Fagus) na przyklad nie rosna w skalistych, górskich okolicach."

google twoim przyjacielem :)

pozdrawiam, mum.
ODPOWIEDZ