przedstawiam moje bonsai i prosze o porady!!!!

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
bascha.p

przedstawiam moje bonsai i prosze o porady!!!!

Post autor: bascha.p »

Przedstawiam moje bonsai 2 znich maja sie dobrze ale jeden znich niestety wyglada dosc marnie.nie wiem co mu sie staloTego ostatniego przywiozłam kilka dni temu. O reszte dbali moi domownicy. podlewajac je regularnie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to teb bidaczek...


Obrazek

Obrazek

bardzo prosze o porady jak je pielegnowac i wjaki sposob moge momoc temu ostatniemu ,nawet nie znam jego nazwy.
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

witam

1.ficus microcarpa
2.carmona
3.pisze na etykiecie "zelkova"chodz ciutke wydaje mi się że bedzie to wiaż drobnolistny(ulmus parviflora)

Co do samych drzewek,bedzie Ci ciezko wycisnać z nich coś takiego wiesz,ale jako materiał dla począkującego <font color="#FF0000">napewno //ort</font> świetna rzecz,pozdrawiam

Pamietaj o utrzymawaniu wilgoci,i czasem wietrz miejsce w którym sa drzewka,ale uwazaj by nie stały w przeciągu.

Pozdrawiam
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
bascha.p

Post autor: bascha.p »

dziekuje Piotrze za rozpoznanie moich mini drzewek. Postaram sie im zapewnic jak najlepsze warunki domowe. Oczywiscie wietrzenie to podtawa, zawsze pamietam by nie nie bylo przeciagow jedynie to matwie sie tym ostatnim by odrosly mu liście i zaczał życ!
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

A ja mam pytanie nieco offtop.
Gdzie nabywacie drzewka indoor w zwykłych doniczkach roboczych?
Czy są może tańsze?
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Ja w sumie drzewka indoor nie nabywam w markecie, ale jako zwykle krzaki,ale wracajac do twego pytania.Ja zauwazylem ze tylko Tomaszewski ma w tych doniczkach ala końcowych,ale cena jest bardzo podobna u mnie.

PS.Bascha jesli chcesz by mu odrosly liscie zapewnij mu jak najlepsze warunki,ale czesto zraszaj i spokojnie wypuści:)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 gru 2006, 10:34 przez PiotrMochocki, łącznie zmieniany 1 raz.
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
bascha.p

Post autor: bascha.p »

Zraszam go i to codziennie kilka razy jak narazie nic sie nie dzieje .moze powinnam go przesadzic?moze inna doniczka inny grunt mu pomoze? albo ta sama doniczka a nowa ziemia?
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Spokojnie,to jest roślina;)Te zabiegi wszystkie na wiosne,a jesli chodzi o zime to lepiej by wyszlo ta sama ziemia inna doniczka niz ta sama doniczka inna ziemia.To na wiosne
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
bascha.p

Post autor: bascha.p »

Dziękuje za rade. Specjalna ziemie moge kupic w Holandii bo spotkałam tam wlasnie ziemie do bonsai.W takim razie kupie i gdy na wiosne bede przesadzac dam mu wieksza doniczke plus zostawie ta kora ma tylko dosypie.
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Ja szczerze mówiąc byłbym ostrozny z tymi gotowymi mieszankami do bonsai,chyba ze kupujesz z dobrego Ľródła np u P.Pietraszko czy tuutaj u Kamila to wiadomo,ale szczerze to wołałbym zrobić własna bo nie jest trudna,a mam pewnosc co w niej jest
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
bascha.p

Post autor: bascha.p »

Bardzo prosze o wskazowki jak ja zrobic? nie mam zilonego pojecia
W Holandii sa rozne mieszanki i mozna kupic pod kazdy rodzaj rosliny.kupowlam juz do orchidei,fikusow, ale moze masz racje lepiej zrobic samemu ,wtedy sie wie cco tam jest!! :-)
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Rozumiem że forum istnieje poto żeby m.in. zadawać pytania ale trzeba też trochę samemu poszukac a nie maglować w kółko to samo http://www.bonsai.com.pl/gleba.html
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
zloty_zloty

Post autor: zloty_zloty »

Witam

Basha, do Ciebie kieruję swój tekst, Carmona jest bardzo delikatna, sam mam już ponad dwa lata. Jeśli mogę to radziłbym przesadzić ją do większej doniczki tyle że bardzo delikatnie, widzę że jest w dobrej formie, listki zielone, błyszczące. Carmona ma to dosiebie że bardzo szybko pokazuje co jej nie odpowiada, lecz jeśli nie masz doświadczenia możesz w póĽnieszym czasie nie wiedzieć co dolega Twojemu drzewku. Oczywiście wnet wrzócisz kolejny temat na forum, co jest normalną sprawą. Co do Carmonki musisz być przewidywalna jak strateg. W 100% idzie zima, kaloryfer, otwarte okno lekko, powiew zimnego wiatru i carmona pokaże swój urok :)

jeden plus jak bardzo dbasz o nią tak ona pokaże śliczne białe kwiatuszki

Pozdrawiam i Życzę miłej pracy przy drzewkach

Andrzej
bascha.p

Post autor: bascha.p »

Andrzeju bardzo dziekuje za porade.Bede o nia dbala.
ODPOWIEDZ