Co można z tym zrobić?

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Famelia

Co można z tym zrobić?

Post autor: Famelia »

Witam wszystkich serdecznie,
Bardzo ciekawi mnie sztuka bonsai. Niestety, podróba Mikołaja przyniosła mi... podróbę bonsai (moim skromnym zdaniem jest to mirt i z bonsai ma niewiele wspólnego).
Czy mogę jeszcze zrobić coś, dzięki czemu ta roślinka stanie się bonsai, czy już jest za póĽno? Przyciąć czy zapuścić?
Z góry dziękuję z ..
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Eva K
Posty: 196
Rejestracja: 07 sty 2005, 13:39
19
Lokalizacja: Baesweiler- Germany

Post autor: Eva K »

To nie mirt... to serissa cuchnaca.
Lepiej mniej wiedziec, niz nic nie wiedziec ;))
Famelia

Post autor: Famelia »

Czyli prezent niedługo pożyje? Czytam właśnie, że jest trudna w utrzymaniu przy życiu i kapryśna...
Rozumiem, że w tym wypadku żadne zabiegi nie wchodzą na razie w rachubę, tylko zapewnienie ciepła i wilgoci?
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

w tej chwili to najwazniejsze aby roslina przezyła, poczytaj na forum, jest masa ciekawych artykułów o tym gatunku. Nie spisuj odrazu rośliny na straty ... wszystko przed nią :wink:
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Famelia

Post autor: Famelia »

Właśnie czytam, mam zamiar zapewnić jej jak najlepsze warunki jednocześnie zostawiając ją w spokoju do wiosny. Po prostu przeraziło mnie, że doświadczeni w sztuce bonsai mówią, że jest to trudna roślina i odradzają ją początkującym :cry:
Ciepło i codzienne zraszanie to jedyne, co w tej chwili mogę zrobić :?
Niektóre gałązki są golutkie, cienkie i jakby suche. Mogę obciąć?
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Famelia pisze: Niektóre gałązki są golutkie, cienkie i jakby suche. Mogę obciąć?
Jeżeli masz pewność że są suche to możesz je spokojnie pousuwać. Tylko pamiętaj żeby narzędzie (zapewne będą to nożyczki ) którego będziesz używała było ostre.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Famelia

Post autor: Famelia »

Dziękuję wszystkim za ., postaram się nie zabić mojej serissy zbyt szybko :wink:
Mam nadzieję, że jednak nie jest tak cuchnąca, by mnie do siebie zrazić :twisted:
zloty_zloty

Post autor: zloty_zloty »

Witam

SprawdĽ koniecznie czy po wieżchu ziemii nie chodzą bardzo malutkie białe robaczki... biorę pod uwagę że drzewko "jest pochodzenia" hipermarket a wnich są plagi chorób. Jak bywam w leroymerlin to często zaglądam na stoisko z drzewkami i przeraża mnie widok chorych drzewek. Okey dbaj o drzewko a wszystko będzie dobrze, ważne Abyś pamiętała o nie przesadnym dbaniu, często takie podejście prowadzi do przelania i takich tam kroków.

ze zdjęcia widzę "dość ładny" materiał biorąc pod uwagę pokazywane na forum innych prezenty :)

Już widzę co będzie w przyszłym tygodniu jak prezenty ludzie podostają :)

Życzę wytrwałości w pieszczeniu drzewka.
Andrzej
ODPOWIEDZ