kilka pytan laika na temat Ligustra

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
duzefy

kilka pytan laika na temat Ligustra

Post autor: duzefy »

Na poczatku chcialem wszystkich serdecznie powitac, mam na imie Gabriel, mam 19 lat. Jestem nowym uzytkownikiem tego forum. Mam kilka pytan, na ktore mam nadzieje uzyskac odpowiedz od osob bardziej ode mnie kompetentnych.

Kupilem wczoraj sobie drzewko LIGUSTRUM SINENSIS. Zakupu dokonalem w sklepie pokroju Ikea.

Drzewko jak na piewszy rzut oka widac jest troche zaniedbane, stalo w budynku, nie mialo zbyt duzo swiatla i bylo chyba zadko podlewane. Bylo takze podcinane ale z tego co zdazylem wyczytac to bylo to robione byle jak. Ponadto drzewko ma przyciety pien - ma on okolo 10 cm, obwod okolo 5-7cm. Drzewko wyglada tak :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam kilka pytan:

Otoz wiem ze na poczatek nie nalezy przycinac drzewka, nie mam wiec zamiaru tego robic. Na poczatak chcem doprowadzic je do porzadku, aby zaczelo sie normalnie rozwijac, w dobrym warunkach, no i oczywiscie aby przyzwyczailo sie do nowych warunkow.

1. Czy drzewko moze stac na oknie, od strony wschodniej gdzie przez kilka godzin dziennie swieciloby na nie slonce.
2. Czy moge otwierac mu te okno, nie bezposrednio, ale obok, tak zeby mialo stale swieze powietrze, temperatura na zewnatrz to okolo 10 stopni.
3 Pytanie odnosnie zimowania. Jak to ma wygladac, poniewaaz w kraju w ktorym mieszkam ( Irlandia) juz jest zima, ale jest slonce i stale okolo 10 stopni.
4 Zauwazylem ze drzewko ma troche poprzysychane liscie, oraz troche lisci jest uszkodzonych co widac na zdjeciu. Czy to jest choroba, czy tylko wynik niewlasciwego opiekowania sie tym drzewkiem. Miejsc takich jak zaznaczylem na ponizszej fotografii jest wiecej na innych listkach na drzewku.

Obrazek

6. Nie wiem dlaczego ale nie podoba mi sie sciolka drzewka, i wyglad korzeni, a moze sie myle? Dziwi mnie to ze tak wystaja.
5. Boli mnie takze sposob w jaki je przycinano, widac ze robiono to na odwal. Widac to na zdjeciach, mozecie to jakos skomentowac? Co z tym zrobic ?

Bede wdzieczny za wszystkie porady, no i moze zauwazycie cos czego ja nie dostrzeglem a powienienem wiedziec, pozdrawiam.
musco
Posty: 76
Rejestracja: 30 gru 2005, 21:09
18
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Post autor: musco »

Drzewko jak na piewszy rzut oka widac jest troche zaniedbane
Nie widziales chyba naprawde zaniedbanych marketsai :?
Jacek
ODPOWIEDZ