identyfikacja po lisciach

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
nhatrang

identyfikacja po lisciach

Post autor: nhatrang »

czy ktos z was wie co to za drzewo? kupione w markecie, na naklejce "bonsai do wnetrz". Liscie powinny wystarczyc. sam probowalem okreslic na podstgawie info z forum, ale nie jestem pewien co to za gatunek

dzieki za .
Załączniki
foto2.jpg
foto2.jpg (23.11 KiB) Przejrzano 1918 razy
foto1.jpg
foto1.jpg (30.78 KiB) Przejrzano 1919 razy
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Lepiej by było zrobić dodatkowo zdjęcie pnia. Według mnie jest to Pieprzowiec (lac. Zanthoxylum), chociaż podobny jest do Murai Wiechowatej. Zbyt wiele na forum o nim nie znajdziesz bo jeszcze nikt się tą odmianą nie chwalił ani nie opisywał. Ogólnie takie tematy lądują w śmietniku ale w tym przypadku chyba to będzie wyjątek. Wpisz sobie tą łacińską nazwę w google może tam coś znajdziesz. Sama opieka nad drzewkiem jest podobna do reszty indoor na forum. Także poczytaj sobie :wink:
Z tego co pamiętam to drzewko lubi sporą wilgotność także możesz go wieczorami zraszać.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
nhatrang

Post autor: nhatrang »

Wiem, że to twardy orzech do zgryzienia, dlatego pisze. Identyfikacje probowalem przeprowadzic rowniez na podstawie zdjec z forum klubu bonsai polska - jest tam wiele przykladów typowych marketowcow, ale nic nie pasuje. zalaczam zdjecie pnia. dzieki za dalsze opinie.
Załączniki
foto3.jpg
foto3.jpg (45.59 KiB) Przejrzano 1899 razy
ODPOWIEDZ