moje pierwsze bonsai

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
alloy

moje pierwsze bonsai

Post autor: alloy »

Witam wszystkich chciałbym pokazać wszystkim moje bonsai ligustrum sinensis może macie jakies pomysły jak ja przycinać ?? aha mam jeszcze pytanie co to jest okres wegetacyjny ? (pewnie wszyscy o tym wiedzą tylko ja nie) dodam że zraszam go codziennie i podlewam. obok kożeni powstał taki mały meszek czy mam go usunąć czy zagraża mojej roślince ??
Załączniki
juÂż w domciu moje biedactwo
juÂż w domciu moje biedactwo
zdjecia 031.jpg (48.19 KiB) Przejrzano 4851 razy
po przycieciu ;]
po przycieciu ;]
Kopia zdjecia 043.jpg (60.91 KiB) Przejrzano 4851 razy
czy tak powinny wyglÂądac koÂżenie?
czy tak powinny wyglÂądac koÂżenie?
Kopia zdjecia 035.jpg (73.29 KiB) Przejrzano 4843 razy
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 45
Rejestracja: 12 mar 2006, 13:07
18
Lokalizacja: Turek

Post autor: Piotr »

:szukaj: Okres wegetacyjny, sezon wegetacyjny roślin - liczba dni ustalonych dla danego terenu na podstawie średniej wieloletniej temperatury powietrza powyżej 5 stopni C, a w klimacie gorącym - miesiące, w których suma opadów przekracza 20 mm. Podczas okresu wegetacyjnego w roślinie zachodzą intensywne procesy rozwojowe. W klimacie umiarkowanym trwa od ostatnich przymrozków wiosennych do pierwszych przymrozków jesiennych.
(\_/)
(o.o)
(_ _)
kliksiu
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2006, 17:48
18

Post autor: kliksiu »

niee no korzenie są troche zbyt duże i zbyt zbite, musi mieć w związku z tym większą doniczkę a gdy skończy się jego okres wegetacyjny to wtedy musisz delikatnie rozczesać korzenie i troszke przyciąć.
Dobrze Godom ?
witam wszystkich jestem nowy :))
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

WsadĽ go w wieksza doniczke nie ingerujac w bryłe korzeniowa do w ziemi ze zwirkiem w frakcji 1:1
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
alloy

Post autor: alloy »

już to zrobiłem zdjęcie korzenia nr.1 po wyciągnięciu z tej niebieskiej doniczki nr.2 przesadziłem go bez naruszania kożeni do doniczki na zdjęciu nr3 troszke przyciołem i podlalem nawozem ;]
alloy

Post autor: alloy »

już to zrobiłem zdjęcie korzenia nr.1 po wyciągnięciu z tej niebieskiej doniczki nr.2 przesadziłem go bez naruszania kożeni do doniczki na zdjęciu nr3 troszke przyciołem i podlalem nawozem ;]
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

Roślinka wygląda na bardzo zdrową i witalną. Ładny kolor doniczki ale kształt mógłby być owalny. :wink:
Zauwazyłem jeszcze jeden problem: mianowicie zrobiłeś odciąg na gałązkę na pierwszym-prawym kolanku i skierowałeś ją ku górze... niestety ale tak być nie może. Proponuje ja delikatnie odrutować... skierować ją do poziomu i przybliżyć pędzelek zieleni za pomocą zrobienia tzw. żmijki. Usuń ten "jin" na samym dole. :wink:

Zdjęcie robi się ustawiając obiektyw w połowie wysokości drzewka :-)

Pozdrawiam :wink:
alloy

Post autor: alloy »

Dlaczego tak być nie może ??
kliksiu
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2006, 17:48
18

Post autor: kliksiu »

bo to nie naturalne, widziales kiedys w naturze takie drzewko ?
witam wszystkich jestem nowy :))
ODPOWIEDZ