Mirt - pielęgnacja, formowanie

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
kingston

Mirt - pielęgnacja, formowanie

Post autor: kingston »

Pozwolę się najpierw przedstawić jako, że pierwszy raz udzielam się na tym niezwykle klimatycznym forum, które jest jak narazie dla mnie jedyną skarbnicą wiedzy.
Przemek ze śląska, miło Was poznać i znaleść się w tym zaszczytnym gronie osób, które cenią sobie to artystyczne hobby. :-)
Chciałbym zasięgnąć rady na temat pielęgnacji i formowania Mirtu którego zakupiłem po niezwykle okazyjnej cenie na wystawie bonsai w czeskim Trincu (setki pięknych okazów do zobaczenia przez cały tydzień, zapraszam). Drzewko jest jeszcze naprawdę bardzo młode (sadzonka) więc za formowanie planuje zabrać się dopiero w przyszłym roku ale już teraz z wielką przyjemnością chciałbym poznać Wasze zdanie na temat hodowli tego gatunku i porady dotyczące formowania i końcowego wizerunku (nie chcę przedobrzyć :wink: )
Obrazek
Trzymam go na parapecie przy oknie od wschodniej strony w płaskiej podłużnej donicy, którą otrzymałem przy zakupie... podlewam 2x dziennie.
Jaki nawóz stosować dla Mirtu i o jakiej porze roku. Rozumiem, że narazie mam dać sobie spokój z przycinaniem, przesadzaniem itd aby drzewko mogło się zaklimatyzować??
Wszelkie uwagi, propozycje i porady mile widziane.
Z góry dziękuję za uwagę dla przyszłego bonsaisty.
aggig
Posty: 4
Rejestracja: 09 sie 2008, 16:12
15
Imie i nazwisko: Agnieszka G
Województwo: śląskie

Post autor: aggig »

mirt to świetny wybór na początek - jest patologicznie żywotny i doskonale znosi wszystkie eksperymenty...starsze rośliny mają bardzo efektowne korzenie - warto wyeksponować, ale to później; teraz najlepiej odciąć końcówki gałązek - stożek wzrostu - naprawdę symbolicznie, żeby skłonić roślinkę do rozkrzewienia się -to da w przyszłości więcej możliwości kształtowania; nawozić, podlewać i zapewnić dużo słońca i cierpliwości :wink: powodzenia
ODPOWIEDZ