drzewko szczęÅ›cia - jak je przyciÄ…ć ??

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
KnockeR

drzewko szczęÅ›cia - jak je przyciÄ…ć ??

Post autor: KnockeR »

Witam znalazłem materiał na drzewko bonsai :) Porwałem je siostrze jest strasznie zaniedbane, wszędzie puszcza jakby korzenie, i co chwilę się przewraca. Chciałbym zrobić z niego bonsai i prosiłbym o rady gdzie je poprzycinać ! bo chyba trzeba duuuuużo z niego wyciąć aby nabrało formy. Z góry dziękuję za wszelkie rady i pozdrawiam!
Załączniki
g4.JPG
g4.JPG (73.11 KiB) Przejrzano 2848 razy
g3.JPG
g3.JPG (65.63 KiB) Przejrzano 2848 razy
g2.JPG
g2.JPG (69.48 KiB) Przejrzano 2848 razy
g1.JPG
g1.JPG (66.08 KiB) Przejrzano 2848 razy
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

po pierwsze przesadz go!@!@!@
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
KnockeR

Post autor: KnockeR »

a dalej co? Jaką donicę proponujesz już taką płytką do bonsai?
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam,
O płytkiej donicy zapomnij na razie na kilka latek. PosadĽ go do takiej cztery razy większej od tej. Co do przycinania trzeba by było go trochę prześwietlić. Pousuwałbym również gałązki wyrastające bezpośrednio z pnia i tą cienką co wyrasta z ziemi.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Kropa

Post autor: Kropa »

Hej :-)
Zgadzam się, że trzeba go prześwietlić. Niezbyt ładnie wyglądają te wydłóżone pędy. Ja bym je skróciła wtedy drzewko zacznie się zagęszczać. Radziałabym postawić je na dobrze oświetlonym oknie, wtedy liście nabiorą soczysto, ciemno zieloną barwę bo jak widze są dość blade i niektóre żółkną. W lato bardzo bobrze podlewać, w zimie raczej żadko.
I oczywiście musi być koniecznie przesadzona :-)

Pozdrawiam Olcia :wink:
ODPOWIEDZ