Ficus benjamina ciÄ…g dalszy

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
angelus

Ficus benjamina ciÄ…g dalszy

Post autor: angelus »

Pamięta ktoś jeszcze mój post?

viewtopic.php?t=1915

Wiem, co mi radziliście, ale postanowiłam coś "wymodzić".
Pod spodem zdjęcie mojego fikusika po drutowaniu. Wiem, ze drutowanie nie bylo najlepsze, ale starałam sie. Na razie tylko pień zmienił kształt. I tu prośba do was: oceńcie to drutowanie (krytyka mile widziana) i ewentualnie prosze o wskazówki co robić z gałęziami.
Pozdrawiam.
Załączniki
zmiana.jpg
zmiana.jpg (15.51 KiB) Przejrzano 4960 razy
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Znow powiedza ze wszystkich bluzgam. Ale prosze sie przyjzec. MAKABRA
Wykombinowales :))
Pien prosty potem ni z gruszki ni z pietruszki jakis luk nic nie gra ze soba. Drut polozony blednie.Galezie rosna jak chca.
Odpowiedz sobie sam jestes zadowolony z ksztaltu tej rosliny? Co ona prezentuje? Znajdz jej odpowiednik w przyrodzie.
Powodzenia.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
zloty_zloty

Post autor: zloty_zloty »

Witaj!

Szczerze mówiąc pozwoliłbym rosnąć w spokoju tej roślince. Myślę, że nie ma zabardzo co oceniać, jeśli chodzi o drutowanie, gdyż zbytnio nie ma co drutować. Daj fikusowi się "zazielenić" , rozbudować , rozrosnąć, bo narazie widać kilkanaście listków,a dalsze formowanie (drzewka w tym stanie) nie ma większego sensu, bo je skaleczysz. Dbaj o drzewko i narazie odpuść operacje (formująco-drutujące). :)

Życzę cierpliwości i bujnego rozrostu benjaminka.

Pozdrawiam Andzrzej N.
angelus

Post autor: angelus »

Do bolasa. Drzewko nie musi sie podobac, ok rozumiem to, ale nie usłyszałam odpowiedzi co ty byś z nim zrobił. Co mi po takiej pustej krytyce?!
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

A po co?

Cytat z ostaniego posta gdy na twoje pytanie odpowiedziala AnnaDorota ktora ma wiedze i olej w glowie wiekszy niz niejeden z nas: "Przesadzić do większej doniczki, postawić na parapecie, można przyciąć te długie gałęzie do połowy i pozostaje czekać - rok czy dwa - aż się porządnie zagęści i rozkrzewi. Potem będzie można pomyśleć." (wyczekales miesiac!!!)

I co z tego sobie zrobiles??? Nic masz poprostu gdzies zdanie bardziej zaawansowanych od siebie. Wolisz zameczac ludzi tylko po co? Zeby miec jeden post wiecej? Chciales byc glaskany po glowie? Po ostatnich postach nic do ciebie nie dotarlo. Jak masz problem bo cie korci jedna roslina zacznij ja szczepic bedziesz mial kilka.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Gość

Post autor: Gość »

ok, zdanie Bolasa juz znamy. może ktoś jeszcze sie wypowie?
MateuszT
Posty: 74
Rejestracja: 21 lis 2005, 17:37
18
Lokalizacja: Luboń

Post autor: MateuszT »

Sam doswiadczenia duzego nie mam, pewnie zaczynalismy w podobnym okresie (koniec zeszlego roku), ale to, co widze na Twoim "drzewku" troche mnie... hmmm... rozsmieszylo. Spojrz najpierw na swojego ficusa, a pozniej na obojetnie jakie drzewko (tego gatunku) znalezione w googlach. Tak ma wygladac pierwsze bonsai?
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Myślę, że nie ma co więcej pisać. Na razie można oceniać tylko linie pnia, bo tylko tyle zrobiłeś. Wygląda Ľle, ponieważ gięcia powinny być generalnei większe na dole. U Ciebie jest zupełnie na odwrót. Poza tym myślę, że są złe proporcje wysokości drzewka do grubości pnia. Ja bym skrócił tę roślinę co najmniej o połowę.[/i]
Wojtek Łukaszewski
angelus

Post autor: angelus »

Dziękuje za cenne rady.
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Witam.Ja tu ogólnie nie dopowiem duzo,ale...

Dobrze,ze chociaż pamiętałaś ,że czubek drzewa,powinien być prostopadły do podstawy pnia

Nie ma takiej potrzeby,żeby drutowac ten pień na dole,bo nawet go nie wyginałaś,a jest prawdopodbienstwo ze nie dopilnujesz i będa sie druty wrzynać,a bez potrzeby po co

Pamietaj kazdy sie uczy,teraz byc może wywnioskowałas co Ľle zrobiłas co trzeba poprawić,co doczytać

Powodzenia
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
ODPOWIEDZ