WiÄ…z [foto] Poczatki..

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
sadamisko

WiÄ…z [foto] Poczatki..

Post autor: sadamisko »

Dzisiaj zakupilem wiaz w kwiaciarni i chcialbym sie podzielic tym z wami.. Jednoczesnie proszac was o wskazowki propo prowadzenia.. Jak to bywa byl on prowadzony na miotelke, jednak mi to odpowiada. Chcialbym wiedziec jak dalej podorzac ta droga lub ewentualnie skierowac sie na moyogi.

Prosze jesli ktos ma mnie krytykowac za zakup czy cos to niech sobie to oszczedzi, kazdy sie znas czegos uczy nie wazne czy zajmuje sie tym 2lata czy 30lat kazdy sie uczy jeden czegos prostszego drugi czegos trudniejszego..

A tak na marginesie nazywam sie Adam interesuje sie fotografia, akwarystyka i troche kaligrafia japonska. Witam!
Załączniki
P1010099.jpg
P1010099.jpg (85.64 KiB) Przejrzano 4154 razy
P1010094.jpg
P1010094.jpg (66.46 KiB) Przejrzano 4154 razy
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

sadamisko pisze:Prosze jesli ktos ma mnie krytykowac za zakup czy cos to niech sobie to oszczedzi, kazdy sie znas czegos uczy nie wazne czy zajmuje sie tym 2lata czy 30lat kazdy sie uczy jeden czegos prostszego drugi czegos trudniejszego..
Witam.
Temat wiąza był wielokrotnie poruszany. Tylko trzeba troszkę poszukać :wink: Jeśli masz zamiar rozwijać się w tym kierunku to wystarczy dużo czytać :wink:
Twój wiąz raczej niczym się nie różni od innych wiązów (marketashi) na forum także odpowiedzi będą podobne.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
jacenty_3
Posty: 515
Rejestracja: 19 paź 2004, 22:52
19
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska

Post autor: jacenty_3 »

Na początki (foto) ... to mi to nie wygląda :roll:

Dobra jakość zdjęć :shock: ,
ale jednak, jest ich za mało.
Pędy już można skrócić, jak miotła to szukaj wszystko o miotłach i trzeba będzie trochę bałagan :wink: w samym środku drzewka uporządkować!
Powodzenia i witamy na forum :-)
Bonsaiœci ca³ego œwiata ³¹czcie siê !!

Pozdrawiam!
Robert Kotyra
sadamisko

Post autor: sadamisko »

Mam jeszcze jedno pytanie.

Posadzilem mech i teraz zkad mam wiedziec czy ma on sucho czy nie? :/
Awatar użytkownika
Olon
Posty: 89
Rejestracja: 20 gru 2005, 20:31
18
Lokalizacja: Ruda ÂŚlÂąska
Kontakt:

Post autor: Olon »

Z mchem uważaj. To jest tak że nie powinno sie go kłaść (sadzić) na całej powierzchni podłoża. wokoło drzewka raczej powinien być obszar bez mchu (grozi podgniciem pnia , grzybkami itp.). Poza tym zbyt dużo mchu odcina dostęp tlenu do korzeni drzewka , a oprócz tego zakwasza podłoże. Jest jeszcze kwestia trzymania w domu. Jest to dość trudne aby taki mech w mieszkaniu utrzymać bo potrzebuje dość wysokiej wilgotności powietrza. Ostatecznie mech najlepiej sprawdza się na outdoor'owych iglakach.

JAk masz takie "wolne" od mchu placki to juz widac co jest z wilgotnością podłoża.

:-)
"Nie w poznaniu le¿y szczêœcie, lecz w d¹¿eniu do niego"
Edgar Alan Poe
sadamisko

Post autor: sadamisko »

niestety przelecialem cale forum i nic nie znalazlem o sposobie formowania miotly..
ODPOWIEDZ