ficus.. ale jaki?

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
cwiekol

ficus.. ale jaki?

Post autor: cwiekol »

witam,
jestem baardzo poczatkujacym bonsai-sta, niedawno kupilem sobie w markecie ficusa, ale niestety nie wiem jaka to odmiana, bo nie byl podpisany.. Byly to trzy sadzonki w jednej doniczce, ktore od razu przesadzilem do trzech pojemnikow i chyba, mimo splatanych korzeni udalo mi sie, bo wyglada na to ze roslinki maja sie dobrze. Ficusowi nr 1 i 3 chce nadac takie formy jak na rysunku (mniej wiecej oczywiscie), natomiast nie mam jeszcze koncepcji co ze srodkowym okazem, jakies sugestie?
No i oczywiscie seria pytan:
Jaka to odmiana i czy nadaje sie na bonsai oraz czy rozpoczynac jakies zabiegi pielegnacyjne czy tez uzbroic sie w cierpliwosc i pozwolic im dalej rosnac (pytam bo wyczytalem u Tomlinsona ze pierwsze ciecia nalezy wykonywac juz na bardzo mlodej roslinie)
pozdrawiam i z gory dziekuje ze wszelkie wskazowki.
Załączniki
proj.JPG
proj.JPG (10.63 KiB) Przejrzano 3268 razy
IMG_4867.jpg
IMG_4867.jpg (21.4 KiB) Przejrzano 3268 razy
IMG_4868.jpg
IMG_4868.jpg (23.44 KiB) Przejrzano 3267 razy
IMG_4869.jpg
IMG_4869.jpg (24.44 KiB) Przejrzano 3268 razy
IMG_4870.jpg
IMG_4870.jpg (24.45 KiB) Przejrzano 3268 razy
szkamil
Posty: 46
Rejestracja: 24 gru 2005, 21:29
18
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: szkamil »

nie znam sie dobrze ale wydaje mi się że jest to albo benjamina lub retusa. Aby powiedziec czy to benjamin czy retusa trzeba spojrzec na kore. Zajrzyj tu http://www.republika.pl/bonsai_sprzedaz/benjamin.htm? http://www.republika.pl/bonsai_sprzedaz/retusa.htm?
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

to Benjamina 100%

ADMIN: Jakimi duzymi literami trzeba napisas aby wszyscy widzieli?! :evil: -> The World of...
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Gość

Post autor: Gość »

wiem, wiem, przepraszam ale the world... zauwazylem dopiero po wklejeniu tego posta.. mialem pisac na priva prosbe o przeniesienie alem zapomnial.. przepraszam..

ADMIN: Prosze.
ODPOWIEDZ