Moje pierwsze drzewko

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
panterra

Moje pierwsze drzewko

Post autor: panterra »

Pod poniższymi linkami znajdują się zdjęcia mojego pierwszego w życiu drzewka, jest to Ficus Natasha. Drzewko ma ok 26cm wysokości.

ObrazekObrazek
Dziuniek

Post autor: Dziuniek »

Ja bym tam je raczej zlaczyl,niz rozdzielil .. :D
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Zmien rosline ta sie nie nadaje przynajmniej nie przez nastepne 2-3lat
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
panterra

Post autor: panterra »

1.A jak to połączyć?
2. Do czego się nie nadaje ta roślina?

Już wiem conieco na temat rozdzielania więc nie musicie pisać że mam użyć opcji szukaj :)

ps. W jakim wieku może być to drzewko?
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Pozwól ze odpowiem pytaniem: A do czego sie ta roslina nadaje??
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
acer6

Post autor: acer6 »

Nie łatwo jest wyszukać dopowiedni materiał na bonsai wśród zwykły ficusów, ale jakimi kryteriami posługiwałeś/aś się wybierając tę roślinę ?

te sadzoneczki nie mają ani pnia , ani proporcjonalnie do niego małych liści , to jest po prostu "ficusowa trawa" .
ps. W jakim wieku może być to drzewko?
to "drzewko" może mieć kilka miesięcy .
1.A jak to połączyć?
2. Do czego się nie nadaje ta roślina?
niech to sobie rośnie pare lat ,możesz dać do większej doniczki najprostszym sposobem połączenia jest po prostu nie rozdzielanie ( najlepiej poszukaj w miedzyczasie lepszej sadzonki ) :wink:
panterra

Post autor: panterra »

Do Bolas: Nie czytam w Twoich myślach, a ponieważ nie znam się jeszcze na roślinach wszystko muszę mieć jasno wytłumaczone, jeżeli piszesz ze mam czekać 3 lata to nie wiem czy czekać i "nic" z nią nie robić czy czekać ale mogę je jakoś kształtować, przesadzać, rozdzielić albo przycinać.


Kierowałem się przy wyborze tym żeby było zdrowe, nie zniszczone, bez robali itd. Kupiłem to drzewko w sklepie ogrodniczym i wszystkie wyglądały jak "ficusowa trawa" więć myślałem ze tak powinno być.

I jeszcze pytanie, tak na przyszłość, czy te pnie muszą rosnąć pionowo jedne obok drugiego? Czy moze jednak mozna je ze sobą połączyć w nitkę tzn splątac? Zaszkodziłoby to rozwojowi rośliny?
Acha mam te roślinke przez parę lat tylko podlewać i patrzeć jak rośnie czy wykonywac przy niej jakies zabiegi pielęgnacyjne?
Awatar użytkownika
Eva K
Posty: 196
Rejestracja: 07 sty 2005, 13:39
19
Lokalizacja: Baesweiler- Germany

Post autor: Eva K »

To Twoje drzewko widze najpredzej jako lasek. Ale jesli nie chcesz nic robic, to czekaj az Ci sie zrosna te lodyzki. Nie licz jednak, ze nastapi to szybko. Pamietaj, ze przy hodowaniu bonsai najwazniejsza jest cierpliwosc.
Lepiej mniej wiedziec, niz nic nie wiedziec ;))
panterra

Post autor: panterra »

Mam trochę cierpliowości. Nie pisałem że nie chce nic robić przy drzewku, wrecz przeciwnie, tylko nie wiem co:) Podoba mi sie pomysł zeby pnie sie zrosły, ale wtedy w mojej głowie rodzi sie pytanie czy ja mam je jakimś drutem związać albo gumką? Czy one w miarę jak pnie będą się zgrubiać same się zrosną?

Czy jak usunę niektóre pieńki to roślina jakoś to zniesie? Gdzieś przeczytałem ze liśćie się obcina dopiero gdy roślin aosiągnie wys 50cm to prawda?
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

mozna je zwiazac do kupy i rozchylic galezie na boki. Jest tylko jedno ale. Srodkowe rosliny zaczna przyrastac na grubosc i rozsadzac zrosniete zewnetrzne rosliny.

Co do kierowania sie materiałem to kieruj sie nastepnym razem wygladem drzewka. Co ci samo podpowiada. To ono ma ci podpowiedziec jak go uksztaltowac a nie zachwycac swoim zdrowiem. Choc i to jest wazne ale nie najwazniejsze bo bonsaista jest zarazem lekarzem ktory potrafi rosline wyprowadzic z dołka.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Polecam ZAWSZE I WCIˇŻ wrzucenie do wyszukiwarki (Google na przykład) hasła "bonsai + gallery" i oglądanie zdjęć na wszystkich dostępnych stronach. To daje po pierwsze pewne pojęcie o stylach i o tym co inni robią w tym temacie, po drugie daje ogromną inspirację!
Szczególnie polecam stronę Waltera Pall'a...
Anna Dorota
ODPOWIEDZ