ficus opadajace liscie

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

Ja zbytnio nie mam przekonania do keramzytu :P sprawdzałem miernikiem wilgotności i obszar jego działania jest ściśle określony. Oczywiście jak ktoś mądrze zbuduje "terrarium" na keramzyt to efekty są cacy. Zwykły ręcznik na kaloryferze podnosi wilgotność powietrza w pomieszczeniu o prawie 15% xD całkiem niezły wynik moim zdaniem. No ale każdy ma inne metody i nie każdemu się chce coś takiego robić :)
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
neo278
Posty: 11
Rejestracja: 21 lis 2007, 17:51
16
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: neo278 »

A jesli na kaloryfer polozyl bym jeszcze ten recznik to nie bedzie za duzo tego wszyskiego zebym nie przedobrzyl a co myslisz o tych czarnych lisciach?? :-( :-( :-( A sa jakie lekarstwa zebym mogl . drzewku??
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

Przedobrzyć <font color="#FF0000">napewno //ort</font> nie przedobrzysz figowce lubią temperaturę i wilgotność umiarkowaną do wysokiej. (ok 45-65% dokładnie nie wiem) A co do liści to szczerze powiem sam nie jestem jeszcze zbyt kumaty jeśli chodzi o choroby ale głównie chodziło pewnie o niedostatek światła i nieregularne nawadnianie. Zadbaj o systematykę i poczekaj kilka tygodni. Miałem podobnie z ligustrem ale teraz jest już wporzo. Ma dużo światła podlewam systematycznie i obecnie listki są bez zarzutów.
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
neo278
Posty: 11
Rejestracja: 21 lis 2007, 17:51
16
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: neo278 »

Pewnie musze poczekac przestawilem go dopiero jakies 5 dni temu,chyba za szybko chce jakis rezultatow musze uzbroic sie w cierpliwosc a recznik zaraz poloze . Wstawie zdjecia tych lisci, te zacieki na lisciach to od wody bo go dzisiaj spryskiwalem
Załączniki
DSCN4049 (600 x 450).jpg
DSCN4049 (600 x 450).jpg (41.13 KiB) Przejrzano 2327 razy
DSCN4049 (600 x 450).jpg
DSCN4049 (600 x 450).jpg (41.13 KiB) Przejrzano 2328 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

neo278 pisze:Dam go wyzej jak piszecia szkoda ze pan KAMIL nie da jskis wskazowek, (...)nie dostane wskazowek ekspertra :-(
No niestety ale nie dostaniesz bo ekspertem nie jestem. Tak samo jak Ty, wciaz i ja sie ucze. Do "eksperta" mi jeszcze "hoho albo dalej" Adamie.

Posluchaj rad innych, przeciez nikt nie chce wprowadzic Ciebie w blad.
ODPOWIEDZ