Grubosz: między 10-20 lat: jak formować?

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Vegetan
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2005, 20:20
18
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Vegetan »

Całkowicie zmieniam zdanie o gruboszach :shock: A jednak idzie z nich uklecić coś ładnego...musze skądś dorwać szczepki :D
Kajetan mam na imiĂŞ,
staropolsko zaiste,
chociaÂż urodziÂłem siĂŞ w zimie,
lubie dni pogodne, lecz i mgliste :P
Ala

Post autor: Ala »

Z chęcia dam szczepionkę Grubosza :-)
mieszko00
Posty: 109
Rejestracja: 18 sty 2007, 14:16
17

Post autor: mieszko00 »

to ja spróbujęsieczegośdowiedzieć..
w pracy mamy DUŻEGO grubosza.. czy jeśli odetnęinteresującą mnie gałąĽ - już lekko "zdrewniałą" i wsadzęjądo wody, albo do ziemi to przyjmie się? puści korzenie?

piszę to tutaj bo w osobnym temacie nikt mi nie odpowiada..
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 70
Rejestracja: 31 gru 2006, 16:33
17
Lokalizacja: okolice Koszalina

Post autor: Ben »

mieszko00 pisze:to ja spróbujęsieczegośdowiedzieć..
w pracy mamy DUŻEGO grubosza.. czy jeśli odetnęinteresującą mnie gałąĽ - już lekko "zdrewniałą" i wsadzęjądo wody, albo do ziemi to przyjmie się? puści korzenie?

piszę to tutaj bo w osobnym temacie nikt mi nie odpowiada..
Grubosz ukorzenia sie dość łatwo, ale czy starsze gałązki dadzą sie ukorzenić tego nie wiem, mniejsze/mlodsze ukorzeniają sie bardzo szybko. Jeżeli byłbyś zaiteresowany roślina tak ok 25cm wysoką odezwij sie na pw.
pozdrawiam
Benon
mieszko00
Posty: 109
Rejestracja: 18 sty 2007, 14:16
17

Post autor: mieszko00 »

dzięki..

mam w pracy na oku grubosza.. zastanawiam sięnad pewnągałązką - konar a nig oodchodzą 3 gałązki.. jedna zielona i 2 "zdrewniałe"..

macie linki do jakichśgalerii gdzie byłyby grubosze - potrzebuję inspiracji..
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 70
Rejestracja: 31 gru 2006, 16:33
17
Lokalizacja: okolice Koszalina

Post autor: Ben »

mieszko00 pisze:dzięki..

mam w pracy na oku grubosza.. zastanawiam sięnad pewnągałązką - konar a nig oodchodzą 3 gałązki.. jedna zielona i 2 "zdrewniałe"..

macie linki do jakichśgalerii gdzie byłyby grubosze - potrzebuję inspiracji..
google twoim przyjacielem :-)
pozdrawiam
Benon
pawel25
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2005, 13:20
18
Lokalizacja: zielona gĂłra

Post autor: pawel25 »

A oto mój grubosz.znalazłem go przypadkiem pod blokiem na chałdzie śmieci.Mm nadzieje że odwdzięczy sie jako bonsai za uratowanie zycia:) Teraz ma już więcej zieleni niż na zdjęciu.Co sądzicie o nim?

co do tego czy grube pędy się ukorzeniają to tak bo z mego grubosza pozyskałem ich ok 10 szt.wsadziłem je do wody i po 2-3 tygodniach mają już korzenie
Załączniki
aaa.jpg
aaa.jpg (59.05 KiB) Przejrzano 7783 razy
mieszko00
Posty: 109
Rejestracja: 18 sty 2007, 14:16
17

Post autor: mieszko00 »

a ja uciąłem całkiem ciekawe gałązki w pracy (pokryte "korą"). wstawiłem do wody i pojawiły się nowe listki z uciętych pędów, ale korzeni nie widać, a liście (zostawiłem ich po 2 na każdej gałązce) się wysuszyły i pomarszczyły - da sięto uratować? to normalne?

czy dać je do ukorzeniacza i do ziemi??

akcę rozpocząłem jak była prawie wiosna. słońce itd.. teraz znowu zima - może to przez to..

co o tym myślicie?
DrakoSama
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:14
14
Imie i nazwisko: Jan Nowak
Województwo: śląskie

Post autor: DrakoSama »

Witam.
Jestem nowy tutaj i całkowicie zielony więc prosiłbym o radę czy coś da się z mą roślinką zrobić.
Poniżej zamieszczam zdjęcia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
16
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

Na początek polecam postawić łysą stroną do światła... :wink: a potem się pomyśli
Wojciech N.
RUSKI
Posty: 36
Rejestracja: 16 lip 2008, 11:38
15
Imie i nazwisko: leon niemczyk
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: RUSKI »

Z mojej strony kilka uwag:
Po pierwsze primo. Powinieneś założyć nowy temat a nie podpinać się pod kogoś- z resztą Mod powinien zwracać na to uwagę.
Po drugie primo. Usuń małe pieńki wyrastające przy głównym pniu. Rany zabezpiecz węglem drzewnym.
Po trzecie primo. Spokojnie możesz ogołocić roślinę tak jak to zrobił pawel25 na wcześniej załączonym zdjęciu. Po prostu usuń koronę o 2/3 długości.
Po czwarte primo. Zmień doniczkę.
ODPOWIEDZ