stary grubosz...

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Awatar użytkownika
jurek84
Posty: 16
Rejestracja: 21 mar 2008, 11:08
16
Imie i nazwisko: Pawel J
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

stary grubosz...

Post autor: jurek84 »

Witam! Chciałem przedstawić mój ostatni "nabytek" :-). Grubosza w popękanej doniczce znalazłem jakieś dwa miesiące temu idąc na uczelnię. Komuś był on po prostu zbędny, i wystawił go na kwietnik między blokami. Praktycznie od razu po "pozyskaniu" przesadziłem grubosza do większej doniczki i dziś można zauważyć nowe zalążki "liści". "Drzewko" wnioskując po średnicy pnia ma już kilka lat :wink: Co o nim sądzicie? Pozdrawiam
Załączniki
Obraz 0397.jpg
Obraz 0397.jpg (46.59 KiB) Przejrzano 4208 razy
Obraz 0396.jpg
Obraz 0396.jpg (45.53 KiB) Przejrzano 4209 razy
Obraz 0395.jpg
Obraz 0395.jpg (42.29 KiB) Przejrzano 4209 razy
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Obiecujący materiał. Nie wiem jakie masz doświadczenie z gruboszami. Jeśli znikome to sam się za to nie bierz. Ze zdjęcia trudno coś doradzić, a nawet jeśli byłoby idealne, to opisywanie co zrobić z każdą gałązką zajęłoby za dużo czasu i miejsca. Na pewno na tym etapie trzeba skrócić te najcieńsze gałązki, bo za chwilę będziesz miał środek bez liści. Nie zmarnuj tej rośliny (grubosze nie lubią przelewania), bo naprawdę byłoby jej szkoda.
Pozdrawiam z okolic Poznania
Daichi
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2008, 19:38
16
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Daichi »

Mam pytanie. Nie chciałem zakładać nowego tematu więc wpisze je tutaj. Jeżeli mam 2 grubosze i ciasno je razem zdrutuje czy obwinę materiałem to czy po pewnym czasie ich pnie się połączą ?? Wiem że tak można robić np w ficusie ale z powodu że grubosz nie ma drewniejącego pnia nie jestem pewien co do niego. Proszę o odpowiedzi.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Nie, nie połączą się.
Anna Dorota
Daichi
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2008, 19:38
16
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Daichi »

a w jaki sposób najefektywniej spowodować wzrost obwodu pnia ?? Czytałem już wiele odpowiedzi na to pytanie i tak na prawdę żadna nie była wystarczająco sprecyzowana...
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Bo cudowny sposób na grubosza nie istnieje. Najlepszy przyrost uzyskasz przy najlepszych warunkach uprawy, czyli: duza donica, odpowiednie dla gatunku podlewanie i dużo światła, ale bez poparzenia liści. Warunki uprawy znajdziesz wpisując do googla "grubosz uprawa" albo korzystając z książki o uprawie roślin doniczkowych.
Anna Dorota
Daichi
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2008, 19:38
16
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Daichi »

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź, to biorę się porządnie za swojego grubosza :D
ODPOWIEDZ