Karmona Drobnoilistna malutka

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
ares23
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:16
16

Karmona Drobnoilistna malutka

Post autor: ares23 »

Witam dostałem drzewko jak w temacie przez 2 dni czytałem o nim na forum.
Drzewko jest bardzo malutkie ok 7-8 cm prosiłbym o ocenę kondycji drzewka na podstawie zdjęć i dalsze wskazówki jak się nim opiekować by nie zrobić mu krzywdy.
Drzewko zostało prawdopodobnie zakupione w Biedronce:)
Załączniki
3.jpg
3.jpg (91.51 KiB) Przejrzano 3505 razy
2.jpg
2.jpg (59.58 KiB) Przejrzano 3505 razy
1.jpg
1.jpg (80.36 KiB) Przejrzano 3505 razy
Zloty
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2007, 11:21
16
Lokalizacja: ALX/KRK

Post autor: Zloty »

nie wazne gdzie wazne ze masz ochote sie nia opiekowac ;)

drzewko kondycje ma dobra lecz musisz odczekac do nastepnej wiosny na reorganizacje drzewka ,,, niechaj sie zaklimatyzuje... ja juz mam karmonke 3 lata i juz jest pieknie urzezbiona .
Zielone roÂśliny,orzywiajÂą ciaÂło i umysÂł- nie mĂłwie tu o marii :-) tej juÂż nie hoduje :-)
Awatar użytkownika
krzysiak88
Posty: 91
Rejestracja: 27 kwie 2008, 23:41
16
Imie i nazwisko: Krzysztof K
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle

Post autor: krzysiak88 »

Kondycja pewnie że dobra widzę że kwiatki kwitną tylko z jakimi kolwiek przesadzeniami poczekaj na następną wiosnę niech drzewko sie zaklimatyzuje puści nowe gałązki i wtedy możesz zacząć działać. Z pewnością jeśli kupiłeś ja w jakimś tam sklepie to korzenie już są na 99% porozrastane w całej ziemi :P dlatego na następną wiosne radziłbym już ja przesadzić przerzedzić korzenie i wsadzić do tej samej doniczki :P Powodzenia życzę i wytrwałości.
Pozdrawiam
S. Smolińska
Posty: 113
Rejestracja: 23 cze 2007, 15:09
16
Lokalizacja: Ostro³êka

Post autor: S. Smolińska »

Nie czekałabym aż do przyszłego roku jeśli korzenie są mocno przerośnięte, tzn jeżeli po wyjęciu z doniczki odwzorowują jej kształt. Możesz teraz wsadzić roślinkę do większej doniczki bez ruszania bryły korzeniowej. Wyjmujesz z obecnej doniczki i wsadzasz do większej, uzupełniasz brakujące podłoże jak najbardziej podobnym jeśli chodzi o przepuszczalność, naturalnie od spodu drenaż. Potem tylko najlepsza opieka i na wiosnę normalne przesadzanie.
pozdrawiam :) Sylwia
Awatar użytkownika
krzysiak88
Posty: 91
Rejestracja: 27 kwie 2008, 23:41
16
Imie i nazwisko: Krzysztof K
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle

Post autor: krzysiak88 »

No chyba że tak. ja kupiłem to jeszcze miały miejsce dlatego jęsli bedzie miał tak rozrośnięte korzenie jak przy mojej karmonie to na następną wiosne jak przesadzi to nic sie nie stanie

Dodano po 1 minutach:
no ale to trzeba sprawdzić czy można poczekać z przesadzaniem do następnej wiosny
Pozdrawiam
Zloty
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2007, 11:21
16
Lokalizacja: ALX/KRK

Post autor: Zloty »

He .... ja kupilem karmone w castoramie...czy czyms tam...bez fajerwerkow roslinka...

a teraz...

normalnie pełen podziw sam dla siebie:)
Od szczała po zakupie przesadzenie przycinka korzeni i ksztaltowanie:)

Jak bedziesz ja mial na poludniowa strone co polecam to nie masz sie co martwic ze padnie.

Pamietaj tylko o jednym !!! Jak jest cieplo podlewaj co 2 / 3 dzien... male ilosci...sprawdzaj ziemie(wilgotna:) od czasu do czasu zraszaj listki ( tylko po zroszeniu nie wystawiaj na bezposrednie promienie sloneczne bo sobie ja spalisz. a jak zimno i kaloryfer to czesciej zraszaj niz podlewaj....

Swiatlo i jeszcze raz swiatlo... z mojego doswiadczenia rocznego z ta roslina takie mam wnioski :)

Dodano po 10 minutach:
zzzzz aktualnych nie posiadam ale sie pochwale jeszcze :P
Załączniki
moja mala ( 4 miechy po zakupie... patrz jak sie rozrosla po przycinkach :D
<br />hehe teraz ma 14 miesiecy po zakupie...:)
moja mala ( 4 miechy po zakupie... patrz jak sie rozrosla po przycinkach :D
hehe teraz ma 14 miesiecy po zakupie...:)
mOje mAleĂąstwo 2.jpg (21.89 KiB) Przejrzano 3215 razy
Zielone roÂśliny,orzywiajÂą ciaÂło i umysÂł- nie mĂłwie tu o marii :-) tej juÂż nie hoduje :-)
ares23
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:16
16

Post autor: ares23 »

Zostawiłem ją tak jak jest podlewam często przy upałach. Mieszkam na 11 p i w lato mam klimat tropikalny:) Drzewko ładnie kwitnie wiec wszelkie zmiany dopiero na wiosnę.
ODPOWIEDZ