Mój bonsai :D

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
tomi
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:13
16

Mój bonsai :D

Post autor: tomi »

witam wlasnie zakupilem bonsai jest to karmona drobnolista
daje fotki

jak radzicie ja rozwijac?? jakies koncepcje ? :idea: :idea:
Załączniki
256048867.jpg
256048867.jpg (75.65 KiB) Przejrzano 4637 razy
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

najlepiej idz na warsztaty tam sie wszystkiego nauczysz i dowiesz to jest najlepsza rada jesli zaczynasz
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

ale nie z tym materiałem . z tym sobie poradzisz i bez warsztatów , ponieważ to drzewko już jest wstępnie ukształtwane i dużo w nim nie zmienisz zostaje ci jedynie przycinać i drutoswac a tego możana się nauczyć i bez warstatów
ps: podlej to drzewko bo ma naprawde sucho przynajmniej na tym zdjęciu
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

wstępnie ukształtowane? ja bym nie powiedział...
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

nie no jest . chyba mi nie powiesz że nigdy nie było przycinane , mialo chyba przypominac forme miotlasta ale zostalo zaniedbane i oto efekt
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Drogi Pawle, to, że ktoś wziął nożyce i pochlastał roślinę, nie znaczy że jest ona "wstępnie uformowana". Własnie dzięki takim naiwnym poglądom robią kasę sprzedawcy na allegro, wstawiający najgorsze badziewie: byle było w płaskiej doniczce i nosiło ślady cięcia, a już je nazywają BONSAI.

TOMI:
Pójście na warsztaty z tą właśnie rośliną jest dobrym pomysłem: ma sporo gałęzi, a ktoś doświadczony może z niej zrobić całkiem, ładne drzewko.
Jeśli w najbliższym czasie nie masz szansy na warsztaty, to daj jej spokojnie porosnąć na parapecie (dużo światła), w międzyczasie poogladaj w sieci zdjęcia bonsai, żeby zobaczyć jaka forma byłaby odpowiednia do twojego drzewka (google i wpisać "bonsai gallery"). Łatwiej uformować coś z porządnie zarośnietego drzewka, niż naprawić szkody dokonane przez bezsensowne "cięcie i drutowanie".
Anna Dorota
tomi
Posty: 11
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:13
16

Post autor: tomi »

rozumiem dzięki
czyli jednak z allegro nie kupować takich rzeczy ;c trudno straciłem 100 zł '/ na to i na serriske
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

A JAK CHCECIE DRUTOWAC KORMONE BO CO MI WIADOMO TO RACZEJ FORMOJE SIE JE POPRZES CIECIE , galazki sa kruche a zielonuch niepowinno sie drutowac
bo kazdy jest kims
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

A dokładnie tak samo jak inne rołsiny o kruchych pędach. nie mów, że nie drutuje się Karmony!

Co do kształtowania liściaków jedynie przez cięcie - odsyłam na stronę Maria www.wabisabi.com
Anna Dorota
ODPOWIEDZ