Ficus microcarpa

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
oles
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2007, 23:44
17

Ficus microcarpa

Post autor: oles »

Witam. Niedawno kupilem sobie tego Fikusika w Castoramie, ale nie mam pojecia co z nim robic.
http://img91.imageshack.us/my.php?image ... alese1.jpg

Czy moze zostac narazie w takiej doniczce czy kupic taka mala specjalna do Bonsai?
Czy moge cos zrobic zeby galazki rosly na dole?
Stoi na biurku przy oknie, coziennie rano go podlewam, nie gubi lisci, liscie sa blyszczace, wiec mysle ze zdrowy okaz:)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

1. Gałązki na dole nie wyrosną, bo to "na dole" to korzenie, nie pień.
2. Mniejsza doniczka w tym przypadku to juz trochę ryzyko, może zostać ta która jest, ale zmieniłabym ziemię, bo wydaje mi się ze podłoże w tej chwii to głównie włókno kokosowe...
3. Postaw go na parapecie na oknie, nie na biurku koło okna. Jak tu już pisaliśmy wielokrotnie, to co nam się wydaje jasnym miejsce, dla rołsiny jest ciemną jaskinią. A ten ficus został wyhodowany w szklarni, miał masę światła.
Anna Dorota
Awatar użytkownika
wog
Posty: 239
Rejestracja: 14 wrz 2005, 18:58
18
Lokalizacja: Dln Sl

Post autor: wog »

Witaj , aby sie pozbyc szpecacych korzeni"na korzeniu" jak juz napisala kolezanka proponuje odklad powietrzny.jesli wykonasz go w tej chwili , to znajac ten gatunek marchewki korzenie wytworzy w ciagu 2 miesiecy a za trzy przesadzisz do donicy plaskiej.co do codziennego podlewania to przeanalizuj czy jest potrzeba podlewac go codziennie, bo szczerze w to watpie(moj rosnie w ace i plaskiej donicy i nie jest zawsze podlewany codziennie(taki glupi blad stylistyczny).Zaleta wykonania odkladu powietrznego bedzie szerokie nebari a mlode korzonki wytworza ladna gwiazde .Jesli zdecydujesz sie na odklad , pamietaj o dokladnym zabezpieczeniu ciecia bo rana wielka bedzie ja lej po bombie.To Twoja roslina i Ty podejmiesz decyzje.zakrecony jestem zapomnialem wkleic wirt odkladu zrobie to jutro.Na smierc zapomnialem
Załączniki
dcam0004malese1.jpg
dcam0004malese1.jpg (53.5 KiB) Przejrzano 3750 razy
Ostatnio zmieniony 25 maja 2007, 22:44 przez wog, łącznie zmieniany 1 raz.
oles
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2007, 23:44
17

Post autor: oles »

Niestety na forum nie znalazlem nic o tym jak wykonac odklad powietrzny. Moglbys mi podac jakas strone albo wytlumaczyc na czym to polega i jak zabezpieczyc rane?
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Zrob tak jak tutaj zrobilem: http://kamcio.com/bonsai/ja/grab4/
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
oles
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2007, 23:44
17

Post autor: oles »

Mhmm, a moglbys mi powiedziec o co chodzi z drytami i co to ma w ogole na celu?:>
ODPOWIEDZ