Ukształtowanie ficusa. Jaki styl?

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
shn
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2007, 21:07
17

Ukształtowanie ficusa. Jaki styl?

Post autor: shn »

Hej.
Wcześniej rzuciłem nie do tego działu. Więc daje teamt ponownie :)
Ficus sie juz troche rozrósł. Chciałbym go jakoś ukształotwać ale nie mam na razie pomysłu. Może któraś osoba z forum (a jes wiele kompetentych:)) pomoże mi jakoś virtualnie?
Fisuc ma dosyc łamliwe gałązki i dwa grube pnie z którymi nie wiem co zrobić.

Dzięki i pozdrawiam..

Obrazek

A może tak go pionowo posadzić?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj,

ja bym go posadzil tak jak pokazales na tym dolnym zdjeciu i usunal ta prawa galaz u gory.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
rafal22bb
Posty: 10
Rejestracja: 16 kwie 2007, 16:30
17
Lokalizacja: Bielsko-BiaÂła

Post autor: rafal22bb »

Witam

Nie jestem ekspertem od bonsai, ale mogę Ci powiedzieć jedno. Podczas formowania musisz bardzo, ale to bardzo uważać, gdyż te fikusy mają bardzo łamliwe gałązki. Ja swojego kupiłem w markecie i podczas pierwszego formowania złamałem grubą gałąź, myślałem, że mi serce pęknie ponieważ na niej była cała korona i teraz czekam aż odrośnie :)
shn
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2007, 21:07
17

Post autor: shn »

Dzięki za rady. To już coś...Może jeszcze troche o samym formowaniu?jakaś inna alternatywa? pzdr
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

tak jak mowil Kamil... Wiecej nie moge podpowiedziec bo nie widze ukladu galezi. Poporstu z reszty utworz cale drzewo.
Powodzenia :wink:

zapomnialem o fotce :oops:
Załączniki
fikus na forum.jpg
fikus na forum.jpg (35.62 KiB) Przejrzano 4474 razy
shn
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2007, 21:07
17

Post autor: shn »

Dzięki wwodas.

Zerknij na ta fotke. Tutaj lepiej widać gałęzie..Jak widzisz szkoda mi trochę ściąć ten pieniek z prawej strony, tym bardziej że ten co zostaje troche przydko sie kończy - zupełnie płasko.Kiedyś rosła tam ładnie gałązka ale niestaty uschneła i odpadła :/
Obrazek
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Nie boj sie ostrych ciec :-) a to ze galazka odpadla to lepiej dla Ciebie- uzyskales ladne zwerzenie pnia 8) :wink: A co do formowania: to Twoja roslina, jesli nie wiesz ktore galazki beda potrzebne Tobie do ukladania korony to odrutuj wszystkie i staraj sie ulozyc drzewko i wtedy wyjdzie co jest potrzebne a co nie;)
A jeszcze co do tej galazki co jej nie chcesz obcaic. Nie chcesz to nie obcinaj, ja tylko napisalem jak ja widze to drzewko (zebys potem nie mial pretensji :wink: )
Powodzenia :spiewam:
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
shn
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2007, 21:07
17

Post autor: shn »

a jakby było coś w tym stylu?

Obrazek
ODPOWIEDZ