Wiaz drobnolistny

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Gallson

Wiaz drobnolistny

Post autor: Gallson »

Witam! Bonsai juz troche sie zajmowalem ale nie mialem zbyt dobrych materialow (narazie w glebie trzymie azalie i jalowca) Dzis kupilem sobie cos do domu i jest to wiaz drobnolistny. Mysle ze jest dobrym materialem na styl hokidachi. Potrzebuje kilka rad w sensie co z nim zrobic bo wydaje mi sie ze ta doniczka jest mała. Czytalem tez ze jako podloze uzywa sie zwyklej gliny z piaskiem czy moze lepiej specjalne dla bonsai? I jeszcze jedno pytanie, od kiedy do kiedy daje sie wiazy do spoczynku? Drzewko ma okolo 15cm oto fotki :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dary1
Posty: 263
Rejestracja: 05 gru 2004, 21:42
19
Lokalizacja: WoÂłkowyja

Post autor: dary1 »

A w markecie nie mieli instrukcji obsługi?
Darek Rychlicki
Gallson

Post autor: Gallson »

...a czy ja pytam o instrukcje obslugi? Wiem jak sie hoduje jedyne czego nie znalazlem to od kiedy do kiedy musi zimowac. To jak przekladac do wiekszej doniczki? i od kiedy do kiedy zimuje
Awatar użytkownika
Stojek
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2007, 10:30
17
Lokalizacja: TarnĂłw

Post autor: Stojek »

Witam,
Tu masz "To jak przekladac do wiekszej doniczki?" http://bonsai.pl/forum/viewtopic.php?t=1372
A zimuje najlepiej w szklarni, piwnicy (ale z oknem) w temp 0-5 stopni. Wiec jak temperatura spadnie po nizej 10 stopni to pewnie czas na zimowanie... Natury nie zmienisz :roll:
Oto w ciszy spada gwiazda,
Przez miliony swietlnych lat...

Pozdrawiam,
Stojek
Gallson

Post autor: Gallson »

A nie moge popostu wyciagnac drzewka z ziemia? bo szkoda mi tej zieleni
Tasiu
Posty: 8
Rejestracja: 09 mar 2007, 13:11
17

Post autor: Tasiu »

Witam Gallson :)

Mam identycznego wiąza (no może trochę korona nie jest taka gęsta- ale się rozwija ;])

Co do przesadzania... Gdy kupiłem mojego marketsai to stał sobie na parapecie przez 2 tyg. aż zaczął wypuszczać nowe lisice, w końcu postanowiłem go przesadzić bo korzenie już z ziemi wychodziły... Użyłem zwykłej ziemi do kwiatów z TESCO (wiem, wiem...). Podobno wiąz to drzewko trudne w uprawie ale jak narazie świetnie mi idzie (tak sobie myślę ;p) nie stracił ani jednego listka i zaczyna wypuszczać masę nowych! :D Nie bój się eksperymentować i pamiętaj że najlepiej uczy się na własnych błędach :)

Pozdrawiam, Mateusz
Mateusz :)
ODPOWIEDZ