Fikus

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
xpiotrx

Fikus

Post autor: xpiotrx »

Kupiłem jakiś rok temu fikusa. Nie wiem co z nim robić dalej. Myślę, że teraz na wiosnę to go tylko przesadzę do większego naczynia i poczekam jeszcze z jeden sezon. Nie wiem jakiej wysokości powinno być zrobione z niego bonsai.
Proszę o wskazówki i z góry dziękuję.
Załączniki
ZDJÊCIE 4
ZDJÊCIE 4
S6000929.JPG (85.64 KiB) Przejrzano 3138 razy
ZDJÊCIE 3
ZDJÊCIE 3
S6000928.JPG (84.71 KiB) Przejrzano 3137 razy
ZDJÊCIE 2
ZDJÊCIE 2
S6000926.JPG (90.64 KiB) Przejrzano 3137 razy
ZDJÊCIE 1
ZDJÊCIE 1
S6000925.JPG (94.59 KiB) Przejrzano 3138 razy
Awatar użytkownika
Doodey
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2006, 17:18
17
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Doodey »

na pewno nie bedzie łatwo z niego cos zakombinowac :-( na twojim miejscu poprzezedzał i pozwolił bym rosnąc im oddzielnie, potem bedzie mozna wykorzystac go do jakiegos lasku czy cus. Z tego co sie orientuje ten gatunek fikusa nie za bardzo sie nadaje na bonsai, pozatym liscie sa dosyc sporych rozmiarów
xpiotrx

Post autor: xpiotrx »

I tego było mi trzeba - takiej odpowiedzi. Roślinka niech sobie rośnie a ja kupię jakieś inne gatunki do nauki tej wspaniałej sztuki.
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Twój fikus wygląda ciekawie. Jednak cięcie by się przydało, zanim go odstawisz :)

Dobrze jest zejść z zieleniną jak najbliżej pnia przycinając pędy do 2 liści (zdrowych pąków). Przyciąłbym go przynajmniej tak jak na zaciemnieniu i próbowałbym skrócić go aż do niebieskiej lini, ale nie wiem czy to jest możliwe.
Załączniki
fikus-copy.jpg
fikus-copy.jpg (60 KiB) Przejrzano 3030 razy
Artur
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Muszę się nie zgodzić w przedmówcami. Jedyny minus tego gatunku jaki zauważyłem to jego dwukolorowe liście, które nie wyglądają zbyt naturalnie. Poza tym uważam, że jest to bardzo dobra roślina do formowania. Szybko rośnie, ładnie się rozkrzewia, jest wytrzymała. Oczywiście piszę to z własnego doświadczenia, bo mam kilka tych fikusów.
Na Twoim miejscu rozsadziłbym je do oddzielnych pojemników i przyciął. Niby rozwiązaniem by było również pozostawienie rośliny samej sobie by sobie rosła, ale ja tak nie robiłem, bo się bałem, że liście zbytnio się oddalą od pnia.
Powodzenia.
Wojtek Łukaszewski
ODPOWIEDZ