serrisa ciekawa forma - od czego zaczÄ…ć?

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
goscius

serrisa ciekawa forma - od czego zaczÄ…ć?

Post autor: goscius »

Oto nowy nabytek. Mam go przypadkowo (tak jakoś urzekła mnie ta forma..). Zastanawiam się co dalej z nią zrobić ? czy te proste linie nie są psują formy? Jak poprowadzić tą roślinę proszę o propozycje.. wiem, że to już kolejny post co do kształtowania moich roślin ale jestem początkujący i nie mam wyczucia chce poprowadzić kilka roślin z Waszą pomocą a póĽniej kilka na własną rękę może już niebawem. Wrzucam jak zwykle link bo coś nie mogę wstawić tu fotki (chyba za duży plik) przy okazji proszę o opinie w pozostałych roślinach.
http://goscius.blogspot.com
Ostatnio zmieniony 24 lut 2007, 10:59 przez goscius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

kolego, wzasadzie trzymam sie zasady aby nie odpowiadac anonimowym osobom (nie szanuja naszych zasad to czemu my ich mamy szanowac) ale...

Nie chcialbys zainwestowac w jakas ksiazke zamiast kupowac pelno drzewek, szczegolnie gdy te formy, co Ciebie urzekaja maja bardzo malo wspolnego z bonsai.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
goscius

Post autor: goscius »

Kamil pisze:kolego, wzasadzie trzymam sie zasady aby nie odpowiadac anonimowym osobom (nie szanuja naszych zasad to czemu my ich mamy szanowac) ale...
Kamil nie wiem dlaczego twierdzisz, że jestem anonimowy - wypełniłem wszystkie informacje o sobie. Szanuje użytkowników tego forum. jedynie nie używam, jak wielu tutaj, pełnego podpisu. A co do moich roślin to chyba po to jest to forum abym sie czegoś dowiedział i nauczył, aby te moje nieporadne formy stały sie czymś wiecej.. czyż nie mam racji? A jeśli chodzi o książkę to faktycznie by mi sie przydała niestety w Zielonej nie znalazłem nic co jest tutaj polecane.
Vredziol

Post autor: Vredziol »

Ksiazke zawsze mozna zamowic na internecie. Sam osobiscie polecam ksiazke "Bonsai-Wszysto o sztuce i pielegnacji Bonsai" autorstwa Harry'ego Tomlinson'a. Swietna ksiazka dla poczatkujacych jak i dla zaawansowanych. Chyba jedna z najlepszych :) Cena w internecie a w zwyklym sklepem nie jest wielka roznica. A uwierz mi nabywajac ta ksiazke sporo sie dowiesz i bedziesz zadawal mniej pytan na forum odnosnie blachych spraw. Juz nabyles trzy drzewka, za cene wszystkich drzewek spokojnie moglbys juz kupic ta ksiazke. Teraz inwestuj w ksiazke nizeli w krzaki. Bardziej Ci sie przyda :P

Pozdrawiam Vredziol
Awatar użytkownika
lukis9
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2006, 17:13
18
Imie i nazwisko: LukaszSz
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: lukis9 »

a mi sie Twoja serissa bardzo podoba:D dobry materiał na fjane drzewko :P:P pozdro
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

@Lukasz, teraz juz widniejeTwoje imie w podpisie, post wczesniej jeszcze nie. Wracajac do tematu...
No ale po co masz wyrzucac pieniadze na material, z ktorego (nigdy) nie bedzie ladnego drzewka. Tak jak wspomnial nijaki Vredziol, zamiast tego kupilbys ksiazke, a nastepnie drzewko, ktore bardziej przypomina bonsai.

Ludzie, kupujac te drzewka w hipermarketach tym bardziej zachecacie ich do sprowadzania nowych... a fachowe sklepy swieca pustkami...
Ok, sa i czasami dobre materialy hipermarketach ale pomimo tego pozostawmy im sprzedawanie rzeczy, o ktorych maja wiecej wiedzy/doswiadczenia.

Lukis... moze powiesz mi coz takiego fajnego widzisz w tym drzewku?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Kamil pisze: No ale po co masz wyrzucac pieniadze na material, z ktorego (nigdy)
Ja sie z Toba Kamilu nie zgadzam... uwazam, ze z kazdej nawet najbardziej nieciekawej rosliny mozna zrobic bonsai. Zaleznie od rosliny- raz zajmie to wiecej a raz mniej czasu :-)
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Adasiu ja akurat Kamila poprę. Owszem, może i z wielu nieciekawych drzewek dało by się przy dużym nakładzie pracy coś zrobić, ale też często widuje się na forum krzaczki, które się najzwyczajniej nie nadają na bonsai. Naprawdę lepszą na początek inwestycją jest książka. Nawet nie trzeba inwestować, tylko najpierw poczytać, pooglądać, żeby nabrać umiejętności choćby wstępnej oceny przydatności drzewka jako przyszłęgo bonsai.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Wlasciwie to teraz dokoncze moja wczesniejsza wypowiesz.
(...), ale bez odpowiedniej wiedzy i doswiadczenia mozna zapsuc i najlepszy material 8) Takze tutaj powieram wypowiedz Kamila i Damiana, ze najpierw trzeba zainwestowac w conajmniej jedna ksiazke a potem brac sie do pracy :razz:
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
buktor

Post autor: buktor »

Popieram Kamila w 100% ale gwoli wyjaśnienia - Kamil nie podkreślił jednej rzeczy (zrobił skrót myślowy IMHO) w marketach jest ogromna ilość "materiału", z którego NIGDY nie będzie BONSAI, chćby robić nie wiem co i nie wiem przez ile lat.
Natomiast poświęcając ten czas i coraz większą wiedzę zrobimy ładne drzewko, ale podkreślić trzeba jeszcze raz - to nie będzie BONSAI
ODPOWIEDZ