Prezent z nienacka :)

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Doc Muerte

Prezent z nienacka :)

Post autor: Doc Muerte »

Witam!
Pragnę zasięgnąć waszych wspaniałych rad, ponieważ moja mama kupiła mi drzewko bonsai :). Strasznie się cieszę, ponieważ zawsze mi się te drzewka podobały. Niestety dopiero teraz zauważyłem, czytając forum, jakim wyzwaniem jest ta sztuka. Apeluję o . i rady w związku z pielęgnacją.
1. Co zrobić zaraz po kupnie?
2. Zidentyfikowałem drzewko jako Ulmus parvifolia.
3. Czy drzewko wymaga jakiejś specjalnej pielęgnacji w tym momencie?
4. Gdzie najlepiej je trzymać i jak podlewać?
5. Czy trzeba się sugerować tymi niby wskazówkami okna od zachodu a kosz na północ itp. ?
6. Czy muszę kupić jakąś książkę o bonsai? Co proponujecie?

Przepraszam, za taki zamęt, ale nie chcę stracić tego jakże pięknego drzewka.

Zdjęcia
Zdjęcie1
Zdjęcie2
Załączniki
1.jpg
1.jpg (89.14 KiB) Przejrzano 4659 razy
Awatar użytkownika
Doodey
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2006, 17:18
17
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Doodey »

opcja szukaj ! wysil sie troche !
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

No ten forumowicz akurat trochę się wysilił.
W porównaniu do wielu innych wie co ma a i coś pewnie przeczytał.
Teraz daj mu po prostu spokojnie rosnąć, jak się zadomowi - powiedzmy na wiosnę - może warto będzie pomyśleć o jakimś przesadzeniu. A gdzie trzymać i jak podlewać - poszukaj - zawsze coś poczytasz i dowiesz się więcej. Książka oczywiście się przyda jeśli chcesz bonsai zająć się na poważnie.
Najważniejsze - czytaj.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
mateusz16
Posty: 16
Rejestracja: 27 cze 2007, 14:57
16
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: mateusz16 »

kup sobie ziemie uniwersalna bo ta jest troche wyjałowiona sraszaj i podlewaj
codzienie po trochu drzewko lubi miec wilgoć
Pozdrawiam Mateusz
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

mateusz16 pisze:kup sobie ziemie uniwersalna bo ta jest troche wyjałowiona sraszaj i podlewaj
codzienie po trochu drzewko lubi miec wilgoć
Kolego z kąd masz ta pewność ze ta ziemia jest wyjałowiona może drzewko po prostu nie jest podlane. Po zdjęciach tego nie widać.

Przy zakupie drzewka z marketu dajemy im mniej więcej dwa miesiące na aklimatyzacje. Po tym czasie można je przesadzić.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

Po tym czasie mogą być dead.
Roślinki z marketu z przerośniętą bryłą korzeniową lub niewłaściwą mieszanką natychmiast przesadzamy nie zwracając na pojęcie aklimatyzacji. Przesadzanie przyspieszy wzrost rośliny czego skutkiem będzie lepsze przystosowanie się do nowych warunków. Nie przesadzenie spowoduje spowolniony wzrost (jeszcze tutaj podane 2 miesiące to już w ogóle) i w wyniku czego cięzki proces przechodzenia przez aklimatyzację. Po przesadzeniu roślina dopiero zrzuci liście i stanowczo trzeba zmniejszyć częstotliwość podlewania i zapewnić jej bardzo dobre oświetlenie.

Wiązy lubią zraszanie, ale należy uważać na palące słońce. Nie polecam przesadzania roślin indoor jesienią.
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
ODPOWIEDZ