Mój nowy ficusik :)

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
damianpia
Posty: 14
Rejestracja: 07 lis 2006, 16:02
17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Mój nowy ficusik :)

Post autor: damianpia »

Witajcie

Dzisiaj pojechałem do sklepu, by rozejrzeć się nad Ficusem Benjamina, szukałem, i znalazłem, nie chodziło mi o gotowe bansai, lecz o sadzonke, z której można od podstaw uformować drzewko, tanią, i dobrze ukształtowaną. Zdaje mi sie że jakbym sadził od podstaw (od ziarenka) to aby urosła mi taka roślinka, czekałbym koło roku, a nawet 2 lat.

Przeczytałem pare artykułów o podlewaniu i nawożeniu, lecz nadal nie wiem czy go podcinać już teraz, czy odczekać do wiosny?
Jaki nawóz najlepiej używać na tego typu drzewka, a najlepiej jakiej firmy, i w jakich dawkach?
Czy nawóz musi byc specjalny do Bonsai czy do zwykłych rośłin zielonych?
Czy doniczka jest wystarczająco wielka?
Czy już moge zacząć formować, jeśłi tak to lepiej podwieszać sznurkami (do ziemi) czy drutami ??
Czy w okres jesieni/zimy podlewać raz dziennie pod wieczór, czy rzadziej, bo słyszałem że od nadmiaru wody również rośłina może uschnąć.

Zasypałem państwa pytaniami :) z góry dziekuje za odpowiedĽ
Oczywiście przemyślałem już projekt jak go zrobić.


Pozdrawiam :)
Załączniki
projekcik.PNG
projekcik.PNG (8.2 KiB) Przejrzano 3337 razy
Ficus
Ficus
PIC04407.JPG (22.97 KiB) Przejrzano 3337 razy
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

W jakim stylu chcesz tego fikusa prowadzic? bo z twojego PROJEKTu to ja nie wiem jaki to styl... :idea:
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
damianpia
Posty: 14
Rejestracja: 07 lis 2006, 16:02
17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: damianpia »

Nie mam zielonego pojęcia. Być może jakieś sugestie z państwa strony? Mam wizję którą przedstawiłem na rysunku lecz nie mam pojęcia czy można coś takiego uzyskać z ficusa.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Niestety ,nie jest to zaden styl a powinno sie wg nich kierowac.Na twoim miejscu narazie chyba bym poczekał z kreceniem formy i dał mu rosnąc conajmiej do wiosny
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
damianpia
Posty: 14
Rejestracja: 07 lis 2006, 16:02
17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: damianpia »

Aha, a co z podlewaniem nawożeniem ?
Czy moge juz go zaczac troszke formowac ?

I czy jest jakis link, do słowniczka, gdzie opisane sa wszystkie style...


pozdrawiam
ODPOWIEDZ