SOSNA W ŚCIANIE

Przykłady pięknych drzew zaczerpniętych z natury które mogą posłużyć nam jako wzorzec.
Robert
Posty: 88
Rejestracja: 13 lip 2012, 13:28
11
Imie i nazwisko: Robert
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

SOSNA W ŚCIANIE

Post autor: Robert »

P1010426.JPG
P1010426.JPG (496.75 KiB) Przejrzano 4535 razy
Jak to wiem ale kiedy najlepiej wyciągnąć tą sosnę ze ściany. Chodzi mi o to że każda roślina ma ten okres kiedy może być przesadzana. Kiedy mogę przesadzić tą sosnę
Załączniki
P1010427.JPG
P1010427.JPG (493.72 KiB) Przejrzano 4535 razy
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Sprawdź jak daleko sięgają korzenie i gdzie są korzenie które będą utrzymywały roślinę przy życiu. Widziałem lepsze materiały których korzenie były dłuższe od części "zielonej" nijak do wyjęcia bez uszczerbku dla rośliny. Roślina jest spora więc korzenie będą daleko - ale mogę się mylić.
Kiedy? Ciężko jednoznacznie powiedzieć. Na pewno nie jak roślina strzela w świece. Potem masz do dyspozycji praktycznie cały rok. Może warto by tak ją najpierw przyciąć postarać się by puściła korzenie w odpowiednich miejscach by pozyskanie rośliny sprawiło zaledwie 5%ryzyka na jej śmierć?
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Robert
Posty: 88
Rejestracja: 13 lip 2012, 13:28
11
Imie i nazwisko: Robert
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Post autor: Robert »

A czy jest taka opcja ze bys mnie w miare możliwości poinformował jak to zrobić? Albo dal materiały do przeczytania? Ewentualnie daj znać co ci jest potrzebne z mojej strony np. Więcej dokładnych zdjęć itp.
Chciał bym to drzewo jednak wyciągnąć z tej ściany, wiem ze to nie jest materiał pierwsza klasa ale jednak ma swój urok. Proszę o . bo nie chce zrobić czegoś pochopnie.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Nie spotkałem się nigdy z opracowaniem dot pozyskiwania roślin z przyrody do celów bonsai. Nie spotkałem się tez z udzielaniem porad dot faktycznego stanu rośliny i próbowaniu jej pozyskać ONLINE. Jak to sobie wyobrażasz daj mi fotkę korzenia z prawej ty wrzucasz to na fejsa ja piszę spoko luzik ciągnij ostrożnie?
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Robert
Posty: 88
Rejestracja: 13 lip 2012, 13:28
11
Imie i nazwisko: Robert
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Post autor: Robert »

No nie koniecznie o to mi chodziło. Ale luz. Przepraszam ze zająłem ci czas. Pozdrawiam .
Silver
Posty: 48
Rejestracja: 29 wrz 2015, 22:43
8
Imie i nazwisko: Krzysztof Grzegorski
Województwo: dolnośląskie

Post autor: Silver »

A co tu wiele pisać....albo ściana albo roślina.Dwa razy wyciągałem drzewo ze ściany i zawsze trzeba było ścianę rozebrać. Przy okazji : udało się?
Krzysztof
Znać drogę to jedno,ale podążać nią to całkiem co innego
ODPOWIEDZ