Doniczka

Jak sama nazwa mowi. Gdy chcesz cos kupic, sprzedac lub zamienic zwiazanego z bonsai. Oferty komercyjne bez uzgodnienia z adminem beda kasowane.
Niver
Posty: 42
Rejestracja: 18 gru 2007, 22:27
15
Imie i nazwisko: Luke
Województwo: dolnośląskie

Doniczka

Post autor: Niver »

Chętnie kupię doniczkę 25-26 cm długości, prostokątna, szkliwiona :)

Proszę o propozycje wraz ze zdjęciami i ceną :)
Awatar użytkownika
jeszua
Posty: 40
Rejestracja: 08 paź 2020, 10:52
2
Imie i nazwisko: Przemysław

Post autor: jeszua »

bry,
primo, to raczej tak nie działa... trzeba sobie znaleźć w miejscach, w których sprzedawcy się ogłaszają
secundo, tu to mało kto zagląda - albo sklepy, albo potrale ogłoszeniowe, albo - niestety - profile fb tych, którzy je robią samodzielnie
czyli tertio: szukasz masówki, okazji czy indywidualnego pojemnika pod wystawowe drzewko? masówka jest w sklepach, okazje... nie wiem, pewnie na portalach gdyby ktoś sprzedawał, ale widuje takie sporadycznie, a najdroższa opcja to znalezienie wykonawcy i złożenie zamówienia (wabi-sabi, ibuki - tak z pamięci, nigdy nie próbowałem)
jsz
oppik
Posty: 10
Rejestracja: 11 paź 2022, 15:53
Imie i nazwisko: Piotr Kowalski
Województwo: pomorskie

Post autor: oppik »

Wybór doniczki dla drzewka bonsai zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar drzewka, jego styl i rodzaj, a także warunki klimatyczne i miejsce, w którym będzie trzymane. Oto kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze doniczki dla drzewka bonsai:

Rozmiar doniczki - Doniczka powinna być odpowiedniego rozmiaru dla drzewka bonsai, aby umożliwić mu zdrowy wzrost korzeni i rośliny. W zależności od wielkości drzewka, powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić korzenie, ale nie za duża, aby nie pozwolić na nadmierny wzrost.

Materiał doniczki - Doniczka powinna być wykonana z materiału, który będzie odporny na zmiany temperatury i wilgotności. Najczęściej stosowanymi materiałami są ceramika i glina, które pomagają w utrzymywaniu właściwej wilgotności gleby i zapewniają dobre odprowadzanie wody. W niektórych przypadkach, drzewka bonsai mogą być trzymane w doniczkach z tworzyw sztucznych lub metalu.

Kształt doniczki - Kształt doniczki powinien odpowiadać stylowi drzewka bonsai. Na przykład, drzewa bonsai z podniesionym korzeniem (stylem neagari) powinny być trzymane w doniczkach o głębokim kształcie, podczas gdy drzewa bonsai z pionowym kłosem (stylem chokkan) powinny być trzymane w doniczkach o węższym kształcie.

Kolor doniczki - Wybór koloru doniczki zależy od osobistych preferencji i stylu drzewka bonsai. Często stosowane są naturalne kolory, takie jak brązowy, czarny lub beżowy, które dobrze komponują się z zielenią drzewka.

Drenaż - Doniczka powinna mieć otwory drenażowe, aby umożliwić odprowadzanie nadmiaru wody. Doniczki bez otworów drenażowych mogą prowadzić do gromadzenia się wody w podłożu i prowadzić do chorób korzeni.

Podsumowując, najlepsza doniczka dla drzewka bonsai zależy od wielu czynników, a dobór odpowiedniej doniczki wymaga rozważenia wymienionych wyżej czynników.
ADMIN: Podpis usunięty. Powód: spam
ODPOWIEDZ