Karmona drobnolistna - problem po przesadzeniu

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
buska

Karmona drobnolistna - problem po przesadzeniu

Post autor: buska »

Witam wszystkich.jestem posiadaczej karmony drobnolistnej , przesadziłem drzewko i obcinałem korzenie.Problem polega w tym ,ze drzewko wyglada teraz mizernie :? liscie sa oklapniete ,w ogole nie sa sprezyste tak jak bylo przed przesadzeniem (drzewko przepomina teraz nie karmone a wierzbe płaczaca :roll: )Wiem ,ze przesadzanie a tym bardziej podcinanie korzeni to niezwykły szok dla drzewka.Poradzcie mi prosze co nalezy robić w takich sytuacjach ,zeby drzewko odzyło jak najszybciej !!Mam nadzieje ze w ogole powroci do ,,zdrowia"
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Wloz ja pod folie aby zwiekszyc jej wilgotnosc - moze to cos pomoze. Pamietaj aby codziennie na kilka minut wyciagac to drzewko spod folii.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
buska

Post autor: buska »

Ok zrobie jak radzisz mam nadzieje ze pomoze.Apropo mam jeszcze jedno pytanie drzewko zawsze stało na parapcie od strony południowej,chyba teraz w tym okresie po przesadzeniu przydało by sie je przestawic w mniejsce bardziej cieniste...??A przez jakie okrez mam nie nawozic teraz drzewka???Dziekuje za odpowiedz!
acer6

Post autor: acer6 »

Praktycznie sam sobie odpowiedziałeś :wink: , po przesadzeniu nie wskazane jest zbyt mocne światło , ani broń Boże nawożenie !! Z jednym i drugim należy poczekać ( najlepiej do pojawienia się nowych pędów ) .
buska

Post autor: buska »

Ok dzieki za odpowiedz :wink: zrobie tak jak radzicie :-D pozdrawiam
ODPOWIEDZ