Zelkova Ulmus Parvifolia czyli jak mi sie wydaje WiÄ…z chi

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
bratbo

Zelkova Ulmus Parvifolia czyli jak mi sie wydaje WiÄ…z chi

Post autor: bratbo »

Chcialbym aby ktos wprowadzil mnie w temat tego drzewka. Generalnie jestem zielony jak moje drzewko- chcialbym porad ze wszelkich mozliwych tematow zwiazanych ze sztuka Bonsai oraz pielegnacja chorobami ktore dotycza tego drzewka. Dostalem je i chcialbym bardzo nauczyc sie tej sztuki a nie chce uczyc sie na bledach bo podstawowa zasada bonsai to nie niszczyc rosliny. tak wiec jestem otwarty na wszelkie wasze podpowiedzi oraz ew. najlepsze z mozliwych i dostepnych ksiazek w jezyku angielskim i polskim jakie jestescie w stanie polecic na temat tego rodzaju sztuki. Z gory dziekuje licze na to ze wasza wiedza rozbudzi we mnei takiego samego "wariata" i milosnika Bonsai ja wy wszyscy :wink: Pozdrawaim serdecznie Krzysiek
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Jeśli chodzi o polskie pozycje to mogę Ci polecić "Bonsai" Tomlinsona, "Bonsai z drzew rodzimych" i "Bonsai to może być proste" - H. Stahl i H. Ruger oraz viewtopic.php?t=788.
Jeśli natomiast możesz wydać, powiedzmy, 50$ na książke, to znajdzie się trochę ciekawych anglojęzycznych książek, które można zamówić w necie :wink:

Czekamy na zdjęcie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Ja dodam ze mieszasz nazwy swojego drzewka zrobiłes z niego cos nie z tej ziemi. To juz drugi raz wczesniej była carmona ulmus parvifolia wiec pomysl troszke czemu nic na necie o niej nie mozesz znaleĽć skoro takiego gatunku nie ma. Nie czytaj wszystkiego co pisza na doniczkach w hipermarketach. Wiekszosc sprzedawców jest <font color="#FF0000">wogole //ort</font> zielona.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ