Opryski zapobiegawcze

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Michał

Opryski zapobiegawcze

Post autor: Michał »

Interesuje mnie czym opryskujecie rośliny (chodzi mi o oprysk zapobiegawczy) I jak czesto tego dokonujecie.
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

Bayer Decis zaraz po pojawieniu się zaczątków liści, czyli powoli można zaczynać dla niektórych gatunków (grab, wiąz, wierzba, leszczyna), za miesiąc dla póĽniej rozwijających pąki (np. dąb, buk). Po karencji pryskam też Dithane zabezpieczając drzewa przed chorboami grzybowymi. Oprysk Decisem powtarzam w środku lata. Dithane już tylko w razie potrzeby, gdy wystąpią jakieś niepokojące objawy lub też gdy lato wyjątkowo deszczowe. Dodatkowo na specjalnie upierdliwych gości czeka Bayer Baymat w sprayu, ale to już tylko ostateczność.

Michale, jeśli dotychczas nie miałeś kłopotów z chorobami i szkodnikami, nie ma sensu dokonywać zabiegów ochronnych, lecz dopiero gdy wystąpią objawy. Ja miałem mnóstwo problemów zeszłego roku, stąd opryski zapobiegawcze. Najlepiej jednak zapobiegać mechanicznie, tj. dbać o zdrową kondycję drzew, dawać odpowiednią ziemię, przesadzać, nie skupiać zbyt gęsto... Zdrowych drzew szkodniki tak się nie czepiają, co osłabionych.

Szymon
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Michale możesz powiedzieć o jakie drzewka chodzi?
P.S.
Prosze skasuj w "Pielęgnacji"-korzeń palowy dębu ,nie wiem dlaczego dwa razy wszedł.Dzięki :-D
ODPOWIEDZ