Tworzenie Jina

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Awatar użytkownika
Sentinel
Posty: 127
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:35
19
Imie i nazwisko: Bartosz K
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sentinel »

No tak, ale przecież trzeba skierować palnik na drewno. Palnik jest specjalnie taki, że ma bardzo wysoką temperaturę więc zanim się drewno rozgrzeje to zacznie się palić (teoretyzuję, bo nigdy tej techniki nie widziałem).
Jak to wygląda krok po kroku? Domyślam się, że najpierw jina drutujemy i np jedna osoba gnie a np koleżanka podgrzewa miejsce gięcia.
Pozdrawiam
Bartek
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Ja tez Bartku dopiero kilka razy uzywalem tej techniki, wiec duzego doswiadczenia nie mam. W kazdym razie nie drutuje sie jina, ja w kazdym razie tego nie robilem, przed podgrzewaniem. Najpierw podgrzewamy, zaraz potem gniemy i wraz z ostygnieciem nasz jina przybiera mniej lub wiecej interesujaca nas pozycje.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

Gięcie Jina przeprowadza się w następujący sposób:
1.Oczyszczamy wybrany odcinek martwego drewna
2. okładamy je bądĽ owijamy w miejscu gięcia wilgotnymi (mokrymi) gazikami..
3. miejsce gięcia owinięte uprzednio namoczonymi gazikami zawijamy folią aluminiową ...dość ściśle nawet jeśli to wyciska nam wilgoć z gazików
3. podgrzewając palnikiem miejsce planowanego gięcia staramy się nadać formowanemu drewnu interesujący nas kształt..
4.po ostygnięciu mozemy ściągnąć folię aluminiową i gaziki oraz przystąpić do właściwego opalania Jina..

cały opis tego procesu mozna znaleĽć na którejś z Czeskich stron o bonsai , w tej chwili nie mam czasu szukać :wink:

pozdrawiam , tym razem z Gdańska
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Kopałem, kopałem i znalazłem coś takiego http://pabonsai.org/Jin.html pewnie się przyda większości z nas :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
Sentinel
Posty: 127
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:35
19
Imie i nazwisko: Bartosz K
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sentinel »

Dzięki za wyjaśnienia. Tak też sobie po cichu kombinowałem z tą folią aluminiową i rzeczywiście. Widzieliście może taki zabieg na jakimś pokazie albo warsztatach?
Pozdrawiam
Bartek
canisl
Posty: 48
Rejestracja: 28 mar 2007, 16:01
17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: canisl »

W produkcji wina używa sie siarczanu do czyszczenia balonów. Jest to tani środek i łatwo deostępny przez neta. Jak cos to poszukajcie na stronach winiarskich lub sklepach winiarskich.
Jaki siarczan ci potrzebny pracuje w firmie która ma wszystkie te pierdoły i nie tylko mogę wam kupić nawet małe ilości chemikaliów, a niektóre jak będą to jakieś małe ilości to nawet za darmo.
Wojciech Wilk-od miesi¹ca i pó³ szczêœliwy m¹¿!!!
ODPOWIEDZ