Identyfikacja

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Super Mario
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2018, 13:09
5
Imie i nazwisko: Mario Marecki
Województwo: zachodniopomorskie

Identyfikacja

Post autor: Super Mario »

Witam, czy ktos moglby . w identyfikacji tego drzewka ? Przeszukalem internet i wciaz nie wiem czy to olcha, brzoza, kruszyna czy moze cos jeszcze innego. Z gory dziekuje za ..Pozdrawiam

link do zdjec
https://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/cd5483bdfd9342de
https://m.fotosik.pl/zdjecie/e069cf11f76ee224
jareckiM66
Posty: 26
Rejestracja: 13 mar 2013, 17:25
11
Imie i nazwisko: Jarek
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: jareckiM66 »

Dla mnie wygląda to jak jakaś "owocówka" np. dziko rosnąca u nas śliwa domowa (łac. Prunus domestica), popularnie zwana mirabelką, wiśnia ptasia (łac. Prunus avium), ewentualnie czeremcha zwyczajna (łac. Padus avium). Jak będzie w pełnym liściu zrób jeszcze raz zdjęcie, aby powyższe przypuszczenia potwierdzić lub wykluczyć. Pozdr. Jarek.
Super Mario
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2018, 13:09
5
Imie i nazwisko: Mario Marecki
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Super Mario »

Byłem dziś w lesie. Zauważyłem, że naprawde sporo tego tam rośnie i nie tylko dziko ale są również porobione przez człowieka nasadzenia tego gatunku na przemian z sosną i brzozą. Porobiłem jeszcze kilka zdjęć może one bardziej pomogą w ustaleniu co to.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jareckiM66
Posty: 26
Rejestracja: 13 mar 2013, 17:25
11
Imie i nazwisko: Jarek
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: jareckiM66 »

Na zdjęciach, które zrobiłeś jest czeremcha, nie wiem tylko czy nasza rodzima czeremcha zwyczajna czy "intruz" z Ameryki Północnej tj. czeremcha amerykańska. Można je rozróżnić po kilku cechach m.in. na spodzie liści czeremchy zwyczajnej (w kątach nerwów) powinny być kępki rudawych "włosków" ), u intruza z Ameryki wloski te będą koloru białawego. Dodatkowo liście czeremchy zwyczajnej (i nie tylko liście) po roztarciu w palcach wydzielają zapach ogólnie określany jako nieprzyjemny (u intruza - brak zapachu). Pozdr. Jarek.
ODPOWIEDZ