Ficus Benjamina Wysiew z nasion

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
michałg
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2017, 19:43
6
Imie i nazwisko: michał
Województwo: śląskie

Ficus Benjamina Wysiew z nasion

Post autor: michałg »

Witam. To moja pierwsza wiadomość na tym forum. Kilka miesięcy temu wysiałem bodajże 20 nasion ficusa. Ziemia, którą zastosowałem to coś takiego: https://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-och ... ,l385.html Poza tym dodałem do niej odrobinę piasku (z plaży :P) i wymieszałem to wszystko. Od tamtej pory jest to podlewane prawie codziennie. Doniczka jest ustawiona na parapecie przy oknie, które wychodzi na zachód. Dosypywałem też odrobinę ziemi. Czy to normalne, że po takim czasie nie widzę żadnych wzrostów ? Proszę o jakieś sugestie, jakie błędy mogłem popełnić, ile czasu potrzebuje taka roślina, by z nasion wyrosło coś, co można nazwać drzewkiem ? Z góry dziękuję za wszelką . w temacie.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Odpowiem Tobie na to pytanie... a moze dalsze odpowiedzi beda zbedne.
michałg pisze: 02 lip 2017, 21:26..ile czasu potrzebuje taka roślina, by z nasion wyrosło coś, co można nazwać drzewkiem ?
To zalezy z jakiej plazy wziales ten piasek :wink: A na powaznie to ile lat potrzebuja drzewa za oknem aby mialy pien srednicy 3 - 4 cm? Do tego dodaj jeszcze kilka lat poniewaz drzewko rosnie w doniczce. Co nam z tego wyjdzie? 10 - 15 lat?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
michałg
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2017, 19:43
6
Imie i nazwisko: michał
Województwo: śląskie

Post autor: michałg »

Dzięki za odpowiedź. Nawet kilka lat to sporo czasu. Przy bonsai lepiej być cierpliwym.
ODPOWIEDZ