Modrzew prośba o . przy formowaniu

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
SHERY
Posty: 17
Rejestracja: 09 gru 2015, 05:39
8
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: wielkopolskie

Modrzew prośba o . przy formowaniu

Post autor: SHERY »

Witam jestem tutaj nowy i początkujący. Posiadam modrzew i prosił bym kolegów o rady w ukształtowaniu mojego drzewka.
Załączniki
2015-12-09 06.44.20.jpg
2015-12-09 06.44.20.jpg (374.61 KiB) Przejrzano 4789 razy
SHERY
Posty: 17
Rejestracja: 09 gru 2015, 05:39
8
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: wielkopolskie

Post autor: SHERY »

Nikt nie chce mi pomóc?
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Kolego, chyba nie oczekujesz, ze w przeciągu 2 godzin od napisania tematu otrzymasz 10 odpowiedzi?
A może Ty najpierw nam przedstawisz swoją propozycje a my z Toba ja przedyskutujemy?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
SHERY
Posty: 17
Rejestracja: 09 gru 2015, 05:39
8
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: wielkopolskie

Post autor: SHERY »

Ok chciałbym zrobić to drzewko w stylu chokkan lecz wiem że nie jest to proste z drugiej strony nie chciał bym go zepsuć i dlatego potrzebuje dobrej rady podpowiedzi jak widzą to inni.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Wybrałeś dość łatwy gatunek dla początkującego. Łatwo go będzie odrutować a i rośnie jak szalony jak zapewnisz mu dobre warunki i wiele złego zniesie. Kaskady raczej z niego nie wyciśniesz. Co do kształtu to roślina już narzuca ci albo regularny wyprostowany lub nieregularny z silnym gięciem czego nie polecam na początek. Sam materiał ma kilka wad z którymi będziesz się musiał zmierzyć. Mianowicie niższe gałęzie są cieńsze niż wyższe co optycznie nie gra z przykładem starego drzewa w naturze ale odpowiednie przycięcie górnych a zapuszczanie dolnych gałęzi powinno to w kilka sezonów zniwelować. Sporym mankamentem materiału jest jego wiek. W modrzewiu podobnie jak sosnę, świerka czy brzozę można łatwo wizualnie określić wiek. Stare kilkudziesięcioletnie okazy mają pięknie spękaną korę u ciebie jest praktycznie gładziutka jak pupa niemowlęcia i na razie ciężko będzie uzyskać efekt pożądany w bonsai ale jako materiał do ćwiczeń jest super i do tego łatwo daje się szczepić. http://www.bonsaiforum.pl/szczepienie-g ... 16594.html
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
SHERY
Posty: 17
Rejestracja: 09 gru 2015, 05:39
8
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: wielkopolskie

Post autor: SHERY »

No ok żadne drzewko nie jest idealne dlatego zwracam się o . i poprowadzenie mojej ręki. Co jak wyciąć i przyciąć.
ODPOWIEDZ