Jakie dzewko

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
juriPL
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2014, 22:43
9

Jakie dzewko

Post autor: juriPL »

Witam wszystkich.
Postaram się krótko. :) Sprawa wygląda tak ze od nie dawna posiadam ikejowski bonsai, który okazało się niebonsai (figowiec tępy) . Ale jakie by nie było będzie moje pierwsze i naj ulubiensze. W moim domu żaden kwiatek nie przetrwał miesiaca. 3 tyg po kupnie niebonsai wyglądało ze i ono nie da rady:) został na nim tylko jeden listek.... Żal mi biedaka się zrobiło no i akcja reanimacja. ( Podlalem go) :) O dziwo pomogło. Pozniej wojek google, znajomi, i drzewko rośnie aż trzeszczy :) i tak zaczela się moja przygoda...

.... ale pytanie będzie dotyczyć czegoś innego. Sporo czytałem myślałem I wiem jak ma wyglądać moje prawdziwe bonsai które jak najszybciej chce se sprawic.:) Ale Sprawa jest nie łatwa, gdyż owy projekt jest praktycznie niemożliwy do zrealizowania. I dlatego właśnie to zrobie:) z waszą pomocą oczewiscie:) Pytanie dotyczy wyboru drzewka. Dodam że będę musiał posadzić ich parę żeby się połączyły a później zostawić przy życiu jedno a reszta uformować coś pięknego (mam nadzieje)

Potrzebne mi drzewko ktore:
1. Szybko rośnie i latwo się szczepi
2. Około 1,5 metra
3. proste gałązki ale bardzo elastyczn
4. Całoroczne
5. No i łatwe w uprawie ( nie hodowli):) jak by nie było jestem poczatkujacy

P.s
Ja myślę o fikus retusa, jednak wiem ze mało wiem i dlatego z góry dzięki za porady
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

jako admin:

zastanawia mnie fakt, jakim cudem zarejestrowałeś sie nie musząc podawać imienia ani województwa??? Sorry ale my wolimy zwracać sie po imieniu...

jako użytkownik forum:
zostań przy fikusie.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Myślę że fikus będzie bardzo dobrym materiałem ale nim zaczniesz bawić się w szczepienie i kombinacje alpejskie stwórz mu dobre miejsce i zaopatrz się w zestaw do doświetlania roślin.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ