Jałowiec rozesłany - od czego zacząć ?

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
MichalG
Posty: 2
Rejestracja: 04 sie 2014, 11:44
9
Imie i nazwisko: MichalG
Województwo: małopolskie

Jałowiec rozesłany - od czego zacząć ?

Post autor: MichalG »

Jako że jestem nowym członkiem forum chciałbym wszystkich przywitać. Jestem po lekturze najważniejszych tematów związanych z bonsai a ponieważ stałem się posiadaczem niewielkiego Jałowca rozesłanego mam parę pytań. Poniżej przedstawiam fotki rośliny:


Obrazek

Obrazek

Od czego zacząć? Jałowiec nie ma jeszcze grubych łodyg więc może dać mu szanse podrosnąć przed ewentualnym formowaniem? Czy przesadzać je go płaskiej doniczki? Może Waszym zdaniem warto już teraz nakierować jego wzrost na jakąś formę? Zastanawiam się ukierunkowaniem jałowca do góry za pomocą patyczków, które podłoże pod opadający krzew. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź i z góry przepraszam za zapewne laickie pytania.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witamy na forum Michale,

poczytaj o kaskadach (kengai) a odpowiesz sobie sam na Twoje pytania ;)
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

To pierwsza twoja roślina jak mniemam. Na razie zająłbym się ćwiczeniem utrzymania rośliny przy życiu tym bardziej że nie jest to roślina którą utrzymasz w domu więc parapet to niefortunna pomyłka. Z formowaniem i przesadzaniem poczekaj do wiosny a na razie tak jak Kamil pisze czytaj i zdobywaj wiedzę.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
MichalG
Posty: 2
Rejestracja: 04 sie 2014, 11:44
9
Imie i nazwisko: MichalG
Województwo: małopolskie

Post autor: MichalG »

Dzięki za sugestię w którą stronę iść. Jeśli chodzi o miejsce trzymania jałowca to trzymam go oczywiście na zewnątrz - zdjęcie robiłem w domu z racji kiepskich warunków atmosferycznych. Będę próbował iść w podobnym kierunku jak tutaj ja/jalowie6/ . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

;-) Zapomniałem, ze ta strona (która podałes w poście) jeszcze istnieje... Jak ten czas leci :-/ na marginesie. Drzewko nadal żyje i jest pod moja opieka.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
siekierka
Posty: 100
Rejestracja: 12 maja 2013, 21:33
10
Imie i nazwisko: tomek
Województwo: pomorskie

Post autor: siekierka »

Kamil a mozesz je tu pokazac, pare lat uplynelo wazyscy pewnie sa ciekawi jak wyglada... ;-)

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ