Początkujący bonsaista i jego klon palmowy

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
pepers
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2014, 09:08
9
Imie i nazwisko: Krzysztof L
Województwo: wielkopolskie

Początkujący bonsaista i jego klon palmowy

Post autor: pepers »

Witam
Chciałem zacząć przygodę z bonsai, zgłębiłem już trochę wiedzy czysto teoretycznej, lecz niestety wciąż brakuje doświadczenia. Mam ogólnie dwa nurtujące mnie problemy,tj. zakupiłem na jednej ze stron internetowych klon palmowy około 4 letni. Chciałbym się dowiedzieć od was w jakim stylu mogę wykonać to drzewko, co mógłbym na samym początku zrobić po samej aklimatyzacji oraz jakbyście mogli zaznaczyć na zdjęciu mi wg was pierwsze cięcia. Ogólnie wiem, że nie tak się powinienem zabierać do tematu, ale trzeba się jakoś uczyć, a niestety moja praca nie pozwala mi na żadne warsztaty itp.
Z góry dziękuje za konkretne i treściwe wypowiedzi
Załączniki
prebonsai_2014wiosna-22.jpg
prebonsai_2014wiosna-22.jpg (63.08 KiB) Przejrzano 3246 razy
pawelo73
Posty: 158
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:11
17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pawelo73 »

do gleby do gleby do gleby, przycinać przycinać przycinać
Paweł Dembek
pepers
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2014, 09:08
9
Imie i nazwisko: Krzysztof L
Województwo: wielkopolskie

Post autor: pepers »

Niestety, z powyżej rady nie wyciągnę żadnych wniosków, może ktoś inny doradzi. Z góry dziękuję za odp
Awatar użytkownika
siekierka
Posty: 100
Rejestracja: 12 maja 2013, 21:33
10
Imie i nazwisko: tomek
Województwo: pomorskie

Post autor: siekierka »

Kolega dobrze Ci radzi wiec jesli masz mozliwosc to przesadz go do gleby i daj mu rosnąć i rozbudowywac zielen co doprowadzi do zwiekszenia obwodu pnia... Mozna pozniej zastosowac technike "zywoplotu" czyli "przycinac, przycinac przycinac..." co doprowadzi do zageszczenia sie krzaczka... Jak noe masz ogrodu, dzialki itp. itd. to wsadz do jak najwiekszej donicy i powyzsze. Powodzenia z krzaczkiem i w dalszym zglebianiu teorii!

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ