Jałowiec Chiński

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Jałowiec
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2014, 18:11
9
Imie i nazwisko: Andrzej
Województwo: podkarpackie

Jałowiec Chiński

Post autor: Jałowiec »

Witam
Mam pewien problem dzisiaj zakupiłem Jałowca chinskiego. To będzie mój pierwszy bonsai.
Moje pytanie brzmi jakiego drutu użyć do formowania i jak go przyciąć udrutować :co: żeby stał się podobny do tego za kilkanaście lat :razz: :razz:


O to mój http://scr.hu/0mzz/q1yi3


A takiego pragnę [-o< http://scr.hu/0mzz/e4set
Daniel
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2008, 22:03
15

Post autor: Daniel »

Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę na ten temat to idź na warsztaty, praktyka i oko mistrza pozwolą na zdobycie niezbędnej wiedzy :)

A roślinka musi nabrać masy bo zarazie to malutka sadzoneczka jest :) Daj jej rosnąc:)
Jałowiec
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2014, 18:11
9
Imie i nazwisko: Andrzej
Województwo: podkarpackie

Post autor: Jałowiec »

hmm rosnąc ma już 40 CM bez doniczki a to ma być raczej coś mniejszego wiec raczej trzeba przyciąć czubek zamiast warsztatów wole dobra książke i może dam rade :P
Daniel
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2008, 22:03
15

Post autor: Daniel »

Nie chodzi mi o wysokość drzewka tylko o jego masę - czyt. wiek rośliny i grubość pnia...
Oczywiście zrobisz jak uważasz to Twoja decyzja, ja tylko daje wskazówki.

Trzymasz go w domu?
Jałowiec
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2014, 18:11
9
Imie i nazwisko: Andrzej
Województwo: podkarpackie

Post autor: Jałowiec »

Tak
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Ten ze zdjęcia to jałowiec chiński odmiana itoigawa. Bardzo popularne i jedno z droższych gatunków na bonsai ma ok 10-15lat więc tyle zajmie ci zrobienie podobnej rośliny tym bardziej że twój to chyba jakiś łuskowy ciężko stwierdzić bo robisz zdjęcie jakbyś chciał pokazać okolicę z okna a nie roślinę. A tymczasem warsztaty bo przez ponad 10lat nie poznałem nikogo kto by się nauczył bonsai przez neta.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Daniel
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2008, 22:03
15

Post autor: Daniel »

Szybciutko z nim na zewnątrz bo za jakiś czas nie będziesz miał nawet materiału na drzewko. To jest roślina która nie ma prawa stać dłużej w pomieszczeniu bo skutki tego będą straszne.
ODPOWIEDZ