Przesadanie klonu palmowego

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
sundajski
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:41
10
Imie i nazwisko: Jacek
Województwo: małopolskie

Przesadanie klonu palmowego

Post autor: sundajski »

Witam,

2 tygodnie temu kupiłem na spontanie bonsai klonu palmowego w Leroy Merlin...

Po spędzeniu paru godzin na zapoznanie się z tematem doszedłem do wniosku, że moje drzewko nie było pod najlepszą opieką (złe formowanie, zachodzące na siebie gałęzie, wiele blizn, doniczka bez siatki, za mała ilość ziemi itp.).

Postanowiłem doprowadzić je do porządku. Przyciąłem już niepotrzebne gałązki by mniej więcej uzyskać pożądany kształt, zredukowałem też liczbę dużych liści. Drzewko wymaga także ewidentnie przesadzenia. Korzonki wychodzą na powierzchnię. Grubsza część korzenia niemal dookoła zawinęła się wzdłuż brzegu doniczki.

Wiem, że na przesadzanie najlepsza jest wczesna wiosna gdy zaczynają pojawiać się nowe pączki, ale czytałem o przypadkach przesadzania klonów nawet później, latem. Czy w związku z opisanym stanem drzewka nie zwlekać dłużej z przesadzaniem czy lepiej będzie jednak poczekać rok?

Gdybym jednak miał przesadzać to czy wskazane by było przycinanie korzeni czy ze względu na porę je zostawić nienaruszone? Po przesadzaniu i przyjęciu się drzewka planowałem je wzmocnić nawożeniem by latem wypuściło pędy i liście by ładnie wyglądało na jesień.

Dziękuję za .!
Maciek87
Posty: 41
Rejestracja: 14 gru 2012, 12:03
11
Imie i nazwisko: Jakubiec Maciej
Województwo: opolskie

Post autor: Maciek87 »

Witam
Jak możesz to dodaj zdjęcie.
Jakubiec Maciek
Awatar użytkownika
bart585
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2013, 09:37
10
Imie i nazwisko: Bartek
Województwo: śląskie

Post autor: bart585 »

Maciek87 pisze:Witam
Jak możesz to dodaj zdjęcie.

Witam,

również jestem zainteresowany tym jak wygląda Twoje drzewko, ponieważ sam za chwile prawdopodobnie stane się właścicielem klona palmowego, z tym że nie będzie ono przygotowane pod kątem bonsai i chciałbym zobaczyć jak wygląda chociaż to "niby" przygotowanie.

Jeślnie nie wiesz jak umieścić zdjęcie to pomoże Ci w tym skorzystanie z internetowego serwera:
http://tinypic.com/

wybierasz z dysku plik, który chcesz dodać a następnie wciskasz przycisk upload now !
po czym kopiujesz wygenerowany link i wklejasz go do wiadomości w forum, no i koniec :-)
ODPOWIEDZ