Drzewko Bonsai.

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Mathew
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2013, 16:12
11
Imie i nazwisko: Mateusz
Województwo: pomorskie

Drzewko Bonsai.

Post autor: Mathew »

Witam wszystkich forumowiczów. Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem drzewka bonsai. Niestety nie jestem pewnien jaki jest to dokładny gatunek. Stawiam na wiąż drobnolistny. Poniżej wstawiam zdjęcia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następne moje pytania dotyczą pielęgnacji. Drzewko trzymam w nie ogrzewanym pokoju na parapecie. Jak często mam je podlewać i jaką woda ? Czy zwykła z kranu wystarczy ? Czy podczas zimowania muszę o coś jeszcze zadbać prócz podlewania, aby drzewko prawidłowo się rozwijało?

Z góry dziękuję za odpowiedź Mateusz.
Awatar użytkownika
Squanto
Posty: 48
Rejestracja: 28 sie 2010, 11:59
13
Imie i nazwisko: Bernard
Województwo: podlaskie

Post autor: Squanto »

Całkiem fajna roślinka. :yes: Wygląda jak wiąz. Daj mu dużo światła bo bardzo marnie wygląda - widać że stał długo w ciemnym pomieszczeniu. Woda do podlewania może być z kranu, podlewaj tak żeby ziemia nie przesychała całkowicie ale nie przelewaj tzn nie rób błota z ziemi. Jak dożyje wiosny to będzie rosnąć ;] Jaką ma wysokość ? Wygląda na sporego. Aha i jak robisz fotki to rób ja na jednolitym tle, możesz też doświetlić samą roślinę np biórkową lampką - będzie dużo lepiej :jupi:
Nic nie jest skończone, dopóki się nie skończy.
Miś Yogi
Mathew
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2013, 16:12
11
Imie i nazwisko: Mateusz
Województwo: pomorskie

Post autor: Mathew »

Drzewko ma około 30 cm ( bez ziemi ) Nie wiem w jakich warunkach drzewko było przytrzymywane, więc możliwe, że brakuje mu światła. Tak właśnie je podlewałem, starałem się aby góra gleby nie była sucha czyli tak co ok 2 dni, czasem częściej. Aktualnie drzewko stoi na parapecie ( nie ma pod nim kaloryfera) W dzień jest okey, bo ma dużo światła, ale niestety gorzej na noc, będę musiał zamontować na noc jakąś lampkę, co by mu nie było za ciemno :) Odnośnie zdjęć to robiłem je na szybko, ale następnym razem bardziej się postaram ;)
Awatar użytkownika
Bakus
Posty: 181
Rejestracja: 02 paź 2010, 07:41
13
Imie i nazwisko: Mariusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Ustka

Post autor: Bakus »

heh jest to w 100% wiąz drobnolistny
podlewać najlepiej deszczówką nigdy nie podlewaj kranówką chyba ze odstoi z tydzień czasu
drzewko podlewamy gdy warstwa wierzchnia ziemi zrobi się sucha najlepsza metoda pomiaru jest palec ;)
jaka jest temperatura w tym nieogrzewanym pomieszczeniu ?
jeśli w przedziale 0, 5 stopni to ok jeśli niższa okryj czymś
Awatar użytkownika
seedkris
Posty: 169
Rejestracja: 14 lut 2007, 23:37
17
Imie i nazwisko: Krzysztof S
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: seedkris »

Skoro podlewasz co 2 dni, to ma pewnie bardzo ciepło. Przy temp. ok +5C wystarcza podlanie 2-3 razy na całą zimę. Tak jest u mnie.
pozdrawiam Krzysztof
Mathew
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2013, 16:12
11
Imie i nazwisko: Mateusz
Województwo: pomorskie

Post autor: Mathew »

W takim razie postaram się podlewać je deszczówką, ale czy istnieje jakaś alternatywa ? Temperatura w tym pokoju jest trochę ciepła tak około 12 stopni. Na dworze jest na minusie, czyli za zimno, , ale niestety innej możliwości nie mam.
Awatar użytkownika
Bakus
Posty: 181
Rejestracja: 02 paź 2010, 07:41
13
Imie i nazwisko: Mariusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Ustka

Post autor: Bakus »

hmm no teraz problem z deszczowka :p
mozna sniegu nazbierac i go roztopic
ODPOWIEDZ