Cytryna limonella

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
stanek.94
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2012, 13:07
11
Imie i nazwisko: Mateusz.S
Województwo: podlaskie

Cytryna limonella

Post autor: stanek.94 »

Witam! Mam taką limonelle:
http://imageshack.us/photo/my-images/15/pb240068i.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/689/pb240069v.jpg/
Kupiłem ją niedawno w biedronce i zaczęła zrzucać liście, ale to chyba przez to że musi sie przystosować do warunków mojego pokoju. Stoi na parapecie kolo okna. Przesadziłem ją do doniczki ze zwykłą ziemią po jakimś kwiatku zostawiając też już tą która była w doniczce (jakaś brązowa i bardzo zbita). Podlewam mniej więcej co 2 dni i codziennie zraszam. I teraz mam pytanie:
Czy będzie z tego bonsai? Czy trzeba coś przyciąć? I ludzie w doniczkach mają ziemię pokrytą jakimś mchem. Czy jest to jakiś specjalny mech? Czy nie zaszkodzi roślinie? Gdzieś wyczytałem że zatrzymuje tlen i wode i roślinka się dusi wiec jak to jest?
Robert
Posty: 88
Rejestracja: 13 lip 2012, 13:28
11
Imie i nazwisko: Robert
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Post autor: Robert »

ty to wyginałeś czy takie już było?
Słabo to widze
stanek.94
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2012, 13:07
11
Imie i nazwisko: Mateusz.S
Województwo: podlaskie

Post autor: stanek.94 »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz...
No ona była taka skręcona w kółko a ja ją uformowałem w taki kształt moyogi czyli taki pokręcony
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

Cześć.
Odpowiadając analogicznie : Zależy od Ciebie, oczywiście być może. Na razie nie. Mech Ci na razie niepotrzebny.

Poczytaj o doświetlaniu roślin w mieszkaniach. Bez tego Twoje drzewko nie pociągnie długo. Latem na dwór. Poczytaj też o podlewaniu drzew. Podlewa się wtedy , kiedy roślina tego potrzebuje a nie co dwa dni. Ziemia bardzo słaba. Najlepiej by było przesadzić do dobrej bonsajowej mieszanki.
Moja rada jest taka, żebyś na razie nauczył się opiekować ta rośliną, tak żeby się rozwijała i była w dobrej kondycji ( o ile to możliwe w mieszkaniu) a o bonsajowaniu jej zapomniał na przynajmniej rok. Forum to duża skarbnica wiedzy.
stanek.94
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2012, 13:07
11
Imie i nazwisko: Mateusz.S
Województwo: podlaskie

Post autor: stanek.94 »

Dzięki za odpowiedź!
Poczytaj o doświetlaniu roślin w mieszkaniach.
No troche patrzyłem, ale ciężko o jakieś info.. To może być byle jaka żarówka, byle obok, tak?
A co do przesadzania, to własnie dopiero co zmieniłem doniczkę to może zaczekać do wiosny, jak myślisz?
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

Widocznie słabo patrzyłeś.
http://tropicjungle.blox.pl/2010/02/Dos ... oslin.html
tu masz dokładne info. Przesadzić lepiej teraz bez podcinania korzeni.
stanek.94
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2012, 13:07
11
Imie i nazwisko: Mateusz.S
Województwo: podlaskie

Post autor: stanek.94 »

Widziałem to ale tam tyle tekstu że masakra.. Pozatym wiekszości nie rozumiem :/
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

:) W tym hobby niestety bez czytania i dokształcania się nie wiele osiągniesz. Jak nie lubisz czytać, to polecam warsztaty u kogoś z doświadczeniem. Na yt też pewno znajdziesz nie jedno. Dobre są świetlówki ale specjalne do roślin. Zwykła żarówka nic nie daje zasadzie, oprócz większych rachunków. Pzdr
ODPOWIEDZ