Drzewko - pytania i prosba o .

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
janekb
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2012, 15:53
11
Imie i nazwisko: Konrad C
Województwo: śląskie

Drzewko - pytania i prosba o .

Post autor: janekb »

Witam
Dostalem w prezencie takie drzewko Obrazek
Wiem wiem marchewa, ale podoba mi sie. Jest to moje pierwsze drzewko i chce na nim cwiczyc, ale nie doprowadzic go do szybkiej smierci. Drzewko wypuszcza nowe listki, jest ich dosc sporow, wiec wnioskuje, ze jest z nim wszystko dobrze. Natomiast dzis zauwazylem, na kilku starszych brazowe plamki, jakby wyschniete. Co z tym robic? Podlewam je codziennie delikatnie, chyba ze czuje, ze ma wilgotna ziemie, dodatkowo spryskuje liscie woda. Zauwazylem tez pod mchem male robaczki jakies, czy zaczac sie tym przejmowac? uzyc jakichs preparatow?
stanek.94
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2012, 13:07
11
Imie i nazwisko: Mateusz.S
Województwo: podlaskie

Post autor: stanek.94 »

Na listkach może być przędziorek
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Mech w mieszkaniu totalnie niepotrzebny tym bardziej ta odmiana mchu jest totalnie do bani. Razem z nim mogłeś przytaszczyć robactwo które w doniczce będzie szkodliwe. Wywalić mech i zrobić oprysk na przędziorka. Podlewać przez zanurzenie wg zasady ziemia przeschnie - podlewam. Jak najwięcej słońca bo roślina zacznie puszczać długie międzywęźla. Kształtowanie - jak uważasz do ćwiczeń dobra ale nie dużo poćwiczysz.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
janekb
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2012, 15:53
11
Imie i nazwisko: Konrad C
Województwo: śląskie

Post autor: janekb »

Dzieki za odpowiedzi. Te robaczki nie sa czerwone (przedziorek, z tego co czytaem czerwony wlasnie jest). Sa jakby dwa rodzaje. Jedne wieksze okolo milimetra, moze troszke mniej, a drugie sa bardzo male i jest ich dosc duzo, raczej czarne. Jakby co czym to pryskac? Jeszcze pytanie mam jedna galezie jest dluzsza niz pozostale, nie chce jej calkowicie usuwac, ale skrocic, w jaki sposob to najlepiej zrobic? Chodzi mi o miejsce. Chcialbym tez wymodelowac galezie bardziej na szerokosc, zeby bylo bardziej rozlozyscie, od czego najlepiej w takim przypadku zaczac?
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

No i tu pojawia się problem z tym typem rośliny. Wszystko wyrasta z jednego miejsca i pędzi do góry. Bonsai nie ma instrukcji raczej nikt ci nie powie że prawą 2gą gałązkę w dół o X stopni w dół..... Po prostu się nie da.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
janekb
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2012, 15:53
11
Imie i nazwisko: Konrad C
Województwo: śląskie

Post autor: janekb »

Zdaje sobie z tego sprawe :) natomaist bardziej mi chodzilo w jakiej czesci galezi nalezy ciac i jak to zrobic (czy przy lisciu czy w innym). A co z tymi robakami, co to moze byc? One sa jedynie na ziemi, na samej roslinie sie nie pojawiaja.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Ziemiórki skoczogonki - szukaj w google.
Osobiście nie ścinał bym nic na tej roślinie. Ale jeżeli chcesz to pytanie w jakim celu? Żeby przyciąć? To tniesz w połowie międzywęźli.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
janekb
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2012, 15:53
11
Imie i nazwisko: Konrad C
Województwo: śląskie

Post autor: janekb »

Przyciac bo wystaje ponad reszte, a chcialbym, zeby byla rowna korona. Ziemiorki z tego co czytam lataja, poprzygladam sie co to, moze zrobie zdjecie to wrzuce na forum.
janekb
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2012, 15:53
11
Imie i nazwisko: Konrad C
Województwo: śląskie

Post autor: janekb »

Przyjrzalem sie temu robactwu, poki co jest male, ale widac, ze skrzydla jakby sie im pojawialy czyli to o czym mowiliscie :( jak sie tego dziadostwa pozbyc? Jaki srodek najlepiej uzyc?
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Wiesz co masz -----> google
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ