miejsce dla drzewek

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
michalb
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2012, 12:41
11
Imie i nazwisko: michal
Województwo: mazowieckie

miejsce dla drzewek

Post autor: michalb »

Witam, mam taki problem poniewaz mam taras od strony południowej i latem bardzo daje tam słonce. W tym roku popalilo mi liscie u drzewek, wiec zaciagłem siatke zacieniajaca co bardzo pomogło. W przyszlym roku chce zadaszyc taras przezroczysta pleksa taka gruba ( okolo 0,5-1 cm nie wiem ile dokloadnie ma ) i tak sie zastanawiam czy to wystarczy aby nie palilo lisci, ma ktos podobne doswiadczenia .... dzieki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

a nie taniej zastosować cieniówkę?
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
michalb
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2012, 12:41
11
Imie i nazwisko: michal
Województwo: mazowieckie

Post autor: michalb »

nie chodzi mi o koszt bo na wiosne bede robil taras tzn wykanczal go i chce zastosowac plekse a przy okazji dowiedziec sie czy to bedzie dobre rozwiazanie dla drzewek...
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Jeżeli sam to wykonujesz a masz na myśli komorowy poliwęglan i nie masz doświadczenia w wykonywaniu tego typu zadaszeń to ja osobiście bym sobie podarował. Namęczysz się wydasz kupę tysiaków na materiał a po roku dwóch w komorach będziesz miał piękne glony lub cały syf z zbierający się tam przez cały ten okres.
Jeżeli to będzie przezroczysty pleksiglass to raczej na niewiele się zda a nawet może pogorszyć sytuację. Było pisane już na forum odnośnie palenia liści u roślina w temacie podlewania w pełnym słońcu może tam znajdziesz odpowiedź.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ