"Nasiona bonsai" na allegro

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
shpyo
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2012, 10:55
11
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: lubelskie

"Nasiona bonsai" na allegro

Post autor: shpyo »

Cześć,
Wiem, że nie ma nasion bonsai. Chciałbym zapytać bardziej zaawansowanych bonsaistów czy warto kupić zestaw "nasion bonsai" na allegro. Ceny są atrakcyjne 10 zł za ponad 200 różnych nasion. Jedyna rzecz jaka mnie nurtuje to jakość tych nasion. Ktoś z Was miał doczynienia z takimi ofertami?

Edycja: Przykładowa oferta: http://allegro.pl/zestaw-nasiona-na-bon ... 99800.html
Awatar użytkownika
Bakus
Posty: 181
Rejestracja: 02 paź 2010, 07:41
13
Imie i nazwisko: Mariusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Ustka

Post autor: Bakus »

nie warto ;p no chyba ze masz czas aby hodować drzewko około 10 lat od nasionka
lepiej uzbieraj 80 zł i kup sobie wiąz drobnolistny
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

10lat to tak na pierwsze konkretne formowanie. Nawet jakby było ich 3tysiące nie warto jeżeli jesteś początkującym (czytaj po pierwszych warsztatach) to i tak twoja wiedza jest zbyt mała by zacząć bonsaiować od nasiona.
ADMIN: -> PODSTAWY
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
shpyo
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2012, 10:55
11
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: lubelskie

Post autor: shpyo »

Dzięki za informację :).
kuba555
Posty: 34
Rejestracja: 28 cze 2012, 09:41
11
Imie i nazwisko: Kuba
Województwo: wielkopolskie

Post autor: kuba555 »

Jeżeli masz ogródek, i troszke czasu zawsze mozesz cos posiac. Niech sobie spokojnie rosnie, ja np. tej jesieni naznosilem kasztanów i żołedzi(niech rosną w spokoju), troche yamadori,i około 150 sadzonek pólzdrewniałych i zdrewniałych :D Marze aby nic nie zmarzło do wiosny, poza tym zrobilem zakupy na targach ogrodniczych gdzie dorwałem azalie japońską (szału nie ma jesli chodzi o wiek itd. ale sam fakt ,ze mam tą rosline w swoich lapkach mnie uszczesliwia), na wiosne bede juz wybierał głowny pien :D
ODPOWIEDZ