Klon Palmowy - początki

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Marciniak
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2012, 14:01
11
Imie i nazwisko: Marcin
Województwo: śląskie

Klon Palmowy - początki

Post autor: Marciniak »

Witam, jest to mój pierwszy post. Niedawno kupiłem nasiona klonu palmowego i je wysiałem - nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo idzie zima. No cóż nasiona wysiane do ziemi (ziemia i plastikowa doniczka, w której zrobiłem otwory drenażowe były dołączone do opakowania).

Chciałbym się dowiedzieć jaka mieszanka jest odpowiednia dla takiego klonu?

Na opakowaniu jest napisane, że kiedy nasiona tylko "wyjdą" na powierzchnie ziemi - przesadzić je do ceramicznej donicy. Czy to nie zaszkodzi młodemu drzewku?

Co ile podlewać?

Kiedy i czym zacząć nawozić? Słyszałem, że najlepszy dla początkujących jest nawóz organiczny (np. BIO GOLD).

Jakie narzędzia i akcesoria będą mi potrzebne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Dragonww
Posty: 211
Rejestracja: 13 lip 2006, 21:08
17
Imie i nazwisko: Wojtek Winiarski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Dragonww »

Marciniaku. Popełniłeś masę błędów. Nie wysiliłeś się na to aby najpierw poczytać coś o nasionach i bonsai. Pytasz czy nawozić jakie narzędzia kupić itp. Przy nasionach narzędzia możesz kupić za 5 lat. Nawożenie - nie potrzebne bo nasionka nawet jak zaczną kiełkować to wystarczy to co jest teraz w ziemi. I proszę poczytaj trochę bo chyba nie o to ci chodziło.
-------------------------------------------------------
Wojtek

Bonsai - sztuka sÂłuchania natury...
andrzej72
Posty: 22
Rejestracja: 01 kwie 2012, 11:35
12
Imie i nazwisko: Andrzej
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: andrzej72 »

W przypadku nasion klona palmowego należy przeprowadzić stratyfikację:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stratyfikacja_nasion
Jeśli podczas stratyfikacji nasionko zacznie kiełkować, należy je wyjąć z lodówki (lub innego chłodnego miejsca, w którym było przechowywane)
ODPOWIEDZ