Bonsai z wierzby nana??

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
adamuss
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2012, 14:09
11
Imie i nazwisko: adam z.
Województwo: małopolskie

Bonsai z wierzby nana??

Post autor: adamuss »

Witajcie, jestem tu poraz pierwszy..chcialbym stworzyc swoje bonsai na pierwsza ofiare wybrałem wierzbe nana...hmm ale nie mam pojecia jak ja przyciac i od czego zaczac...to drzewko karłowate wiec moze bedzie łatwiej....
Załacze fotki moze to pomoże
czekam na opinie i .

http://zapodaj.net/3df4bac762fbe.jpg.html
http://zapodaj.net/e1809029ba694.jpg.html
twinsrat
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:10
12
Imie i nazwisko: Piotr Wiecek
Województwo: mazowieckie

Post autor: twinsrat »

Witam
widze ze nikt nie kwapi sie z odpowiedzia :shock: Powód bardzo prosty material który nabyles to sadzonka bardzo mloda a wiec i droga do prebonsai bardzo dluga :ups: .
lecz nie poddawaj sie przesadz do wiekszej plaskiej donicy ( 30x30x10) z mieszanka o dobrej przepuszczalnosci np. drobne kruszywo budowlane lub zwir rzeczny 3-5mm z czyms co bedzie zatrzymywac wode np. akedama, lub zwirek dla kotów ten niezbrylajacy sie w proporcjach 1:1( moze byc tez zwykla ziemia ogrodnicza na poczatek). Daj warstwe drenazu na spód donicy, a pod korzenie podlóz cos plaskiego np plyte CD tak aby korzenie rozchodzily sie gwiazdziscie i lezaly na cienkiej warstwie mieszanki glebowej. Podlewaj obficie i w miare potrzeb. I to tyle co na pierwszy rok przygody z bonsai :jupi: :nonono: :nonono: :nonono:
Tyle tylko z praktyki reszta to teoria czytaj ksiazki, przegladaj net, zapoznawaj sie z podstawami uprawy róznych gatunków bonsai wyszukuj te, z którymi myslisz, ze dasz sobie rade, odwiedzaj sklepy i szkulki w celu upatrzenia- wyszukani przyszlego potencjalnego materialu. Spaceruj po lakach , parkach, lasach w celu utrwalenia sobie jak wygladaja dorosle drzewa w poszczególnych gatunkach tak abys wiedzial jak ma wygladac twoje bonsai.
Powodzenia Piotr
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

sorry, ze odkopuje "stary" temat ale to z braku czasu.

Adamie, gatunek wierzby jaki sobie wybrałeś, jest krzewem, związku z czym nienajlepszym materiałem na bonsai.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ