Klon palmowy . Co gdzie i jak

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
eldawid
Posty: 18
Rejestracja: 25 cze 2012, 21:10
11
Imie i nazwisko: Dawid.B
Województwo: pomorskie

Klon palmowy . Co gdzie i jak

Post autor: eldawid »

Witam serdecznie . Na kolejna moja ofiare upattzylem sobie klon palmowy. Odlozony mam pewien egzemplarz ale mam tez watpliwosci i pytania.

- z faktu iz nie mam ogrodu ani balkonu . Ograniczony jestem parapetem dosc sporym ale to nadal parapet i tu pytanie jak go przezimowac ?

- drugie pytanie jak pogrubic jego pien ?

- jakiego nawozu oraz ziemi uzyc

Dzieki za . w tym temacie
Awatar użytkownika
slam
Posty: 19
Rejestracja: 23 cze 2012, 07:14
11
Imie i nazwisko: Marcin
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: slam »

Witam. Klon, szczególnie palmowy jest trudnym drzewkiem w uprawie. Koniecznie musi stać na dworze, parapet może wystarczyć, ale zależy jaka strona i klony nie lubią przeciągów. Klona można zimować np. w piwnicy, ale w jasnym miejscu i tak by temp. nie była wyższa niż 10 stopni. Z własnego doświadczenia wiem że to ciężki materiał w pielęgnacji nawet przy dobrej opiece drzewko może paść po 3-4 latach. Zależy też jak stare jest drzewko bo jeśli to młoda sadzonka np. z marketu, to nie polecam, aczkolwiek warto próbować. Tutaj masz linka do stronki o klonach, poczytaj, zdecyduj:

http://www.klony.info/
eldawid
Posty: 18
Rejestracja: 25 cze 2012, 21:10
11
Imie i nazwisko: Dawid.B
Województwo: pomorskie

Post autor: eldawid »

Hej dzieki za odpowiedz , generalnie miejsce chyba dobre . Nigdy nie ma pelnego słonca , mozna powiedziec idealny polcien , z jednejstrony blok oczywiscie z drugiej wielki park.Temperatury zima okolo -20 do - 22 w skrajnych przypadkach . Jesli chodzi o zimowanie to i tak mam plan aby w ogrodzie wstawic wielka drewniana skrzynie obsypac mieszanka torfu i kory , sadzic drzewko i znow obsypac. a reszte okryc. Roslina ma około 3 - 4 lata na moje oko
Awatar użytkownika
slam
Posty: 19
Rejestracja: 23 cze 2012, 07:14
11
Imie i nazwisko: Marcin
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: slam »

To jak bedzie w ogrodzie, to jest szansa ze przezyje. Co do skrzyni to mozesz tez oblożyć styropianem. Każdy sposób jest dobry, byle by zimowało, jeśli w ogrodzie to w cieniu, lub półcieniu.
eldawid
Posty: 18
Rejestracja: 25 cze 2012, 21:10
11
Imie i nazwisko: Dawid.B
Województwo: pomorskie

Post autor: eldawid »

w tym ogrodzie jest glownie polcien
ODPOWIEDZ